КАБІМІН ЗАТВЕРДИВ ПОРЯДОК ВИЯВЛЕННЯ НЕОФОРМЛЕНИХ ПРАЦІВНИКІВ

Перегляди: 413

Уряд затвердив проект постанови «Деякі питання реалізації статті 259 Кодексу законів про працю України та статті 34 Закону України». У ньому йдеться про порядок проведення перевірок підприємств інспекторами праці

a7de4f6f9855f3d287506d101f7e8a31

«Мета акту — забезпечення виконання положень статті 259 КЗпП України, Конвенції МОП №81″ Про інспекцію праці у промисловості й торгівлі «, а також забезпечення реалізації делегованих органам місцевого самоврядування повноважень у сфері праці», заявляють у Мінсоцполітики.

Згідно із постановою, роботодавці можуть ініціювати проведення державними інспекторами регулярних інформаційно-роз’яснювальних кампаній про найбільш ефективні способи дотримання норм законодавства про працю, захисту і відновлення трудових прав працівників та проводити «аудит» трудового законодавства. Заходи щодо роботодавця планується застосовувати лише у разі, якщо той відмовляється усувати порушення законодавства про працю.

Водночас, постанова визначає механізм виявлення неоформлених працівників. Як заявляють чиновники, це є черговим кроком уряду в боротьбі за легалізацію доходів громадян і недобросовісних підприємців.

Источник Экономист

Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code