Керівник ГУ КЗЕ СБУ використовує депутатів для шантажу політиків і чиновників

Перегляди: 8 715

Заступник начальника Головного управління контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері економічної безпеки СБУ України (ГУ КЗЕ СБУ) полковник Олексій Сухачов за роки своєї служби у відомстві налагодив злочинні корупційні схеми для власного збагачення

Хоча ГУ КЗЕ у системі СБУ формально покликано займатись захистом національних економічних інтересів, розкриттям та профілактикою злочинів в економічній сфері, діяльність Сухачова О.О. на посаді заступника начальника цього управління свідчить про те, що саме він і займається тим, проти чого мав би боротись. 

Зокрема, протягом 2013—2015 років він організував на плановій основі отримання хабарів:

— за «кришування» конвертаційних центрів у Одеській, Харківській та Дніпропетровській областях.

— за продаж задокументованих матеріалів, які засвідчують факти розкрадання банкірами коштів рефінансування НБУ, незаконного виведення грошових коштів за кордон.

— за зняття спеціальних санкцій Міністерства економічного розвитку і торгівлі України (які попередньо були поставлені підконтрольними Сухачову підрозділами) з підприємств, які порушили законодавчо встановлені терміни повернення валютної виручки або товарів з-за кордону. Останній приклад — у серпні 2014 року 1 управлінням ГУ КЗЕ застосовано спеціальну санкцію до торгівельної мережі «Гуд Вайн», підставою для чого стало нібито порушення порядку оформлення та оплати акцизних марок на імпортовану продукцію. Вказана обставина викликала відкрите невдоволення власників підприємства у зв’язку з вимаганням хабара.

— за допомогу уникнути кримінальної відповідальності особам, які вчинили кримінальні злочини. Наприклад, у липні 2014 року під час перевірки правоохоронними органами протиправної діяльності Берлина В.М. Сухачов О.О. допоміг вказаній особі за грошову винагороду уникнути кримінальної відповідальності шляхом забезпечення його виїзду (через аеропорт «Бориспіль») за кордон до Туреччини.

У реалізації своїх незаконних задумів Сухачов активно використовує медійні можливості міжфракційного депутатського об’єднання «Депутатський контроль», до якого, зокрема, входять депутати фракції «Народний фронт» Максим Поляков та Віктор Романюк, а також безпартійний «козак» Михайло Гаврилюк.

Використовувана Сухачовим схема наступна: володіючи якимось «компроматом» на того чи іншого чиновника або політика, він, маючи сталий зв'язок з депутатом та секретарем «Депутатського контролю» Максимом Поляковим, організовує через цю депутатську групу замовні інформаційні кампанії зі «зливом», після чого у фігурантів вимагають чималі суми «відкупних», або ж їх усувають з посад.

Одним з найгучніших прикладів таких інформаційних «закидів» була організована «Депутатським контролем» інформаційна хвиля з вимогою порушити кримінальну справу проти голови Нацбанку Валерії Гонтарєвої, яка, як стверджували Поляков і Ко, є «локомотивом корупції в Україні».

Крім того,  у квітні-травні 2014 року Сухачов особисто та через підлеглих створював умови (запити, виклики для дачі пояснень) для вимагання грошових коштів у голови Державної іпотечної установи Камуза А.О., який раніше вже давав хабара Сухачову за нерозголошення приватної інформації. У травні 2014 року про це стало відомо народному депутату Сергію Пашинському, який звернувся до тодішнього Голови СБУ Валентина Наливайченка, і останній надав вказівку звільнити Сухачова, але його було лише на короткий термін відсторонено від займаної посади.

Вже у червні 2014 року, після отримання грошової винагороди у розмірі 500 тис. доларів США від власника Фінростбанка, колишнього депутата від Партії регіонів Шатворяна В.Г.  та голови правління банку Іванічева А.С., Сухачов використав ці кошти для призначення на посаду т.в.о. заступника начальника ГУ КЗЕ СБУ.

У другій половині 2014 року, втрутившись у розслідування кримінального провадження щодо розкрадання коштів у значних розмірах з боку власників та посадових осіб ПАТ «Брокбізнесбанк» та НБУ, Сухачов особисто пропонував членам правління НБУ та Брокбізнесбанку можливість уникнути притягнення до відповідальності в обмін на 100 тис. доларів США за кожну особу, в іншому випадку він погрожував взяттям їх під варту.

У ході розслідування зазначеної справи Сухачов наблизився до колишнього першого заступника Генерального прокурора Герасимюка М.В. (через його позаштатного помічника та за сумісництвом відомого банкіра Дениса Чернишова) і вимагав кошти з осіб, що проходять по справам, які спільно розслідуються СБУ з ГПУ.

По кожній справі або епізоду, у яких мали місце факти корупційних діянь, але які потрапили до «поля зору» Сухачова, більшість матеріалів направлені до архіву або знищені і не передані до слідства, а у випадках відкриття кримінального провадження вони не розслідувалися.

Джерело: Елита країни

Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code