Кланові війни: як Василь Хмельницький скуповує Білу Церкву

Перегляди: 443

Одна з груп, яка орієнтується на олігарха Василя Хмельницького, намагається отримати реванш

хмельницький_василь1

Останні події в Білоцерківській міськраді засвідчили наявність серйозних конфліктів між основними політичними угрупуваннями міста

Минулого четверга відбулося засідання Білоцерківської міської ради, під час якого було ухвалено рішення про звільнення 14 членів виконкому, секретаря міської ради та заступників мера через їх неефективну роботу. І хоча мер Геннадій Дикий заявив про готовність ветувати дане рішення, це голосування продемонструвало відсутність більшості у міського голови в міськраді.

Як стало відомо, за даним голосуванням стоїть група одіозного олігарха, екс-регіонала Василя Хмельницького. Комбінація, на яку розраховує оточення власника Білоцерківського заводу «Біофарма», один з цехів якого нещодавно згорів, кілька тижнів тому була розроблена за участі колишнього мера Білої Церкви Василя Савчука, директора заводу «Біофарма» Костянтина Єфименка та його кума, голови Білоцерківської РДА Геннадія Джегура, який свого часу був заступником мера міста при Савчуку-мерові.

На чому базується розрахунок даної групи впливу? По-перше, у міськраді формується підконтрольна їм більшість з ціллю подальшого зняття Дикого з посади мера міста. Власне, голосування за звільнення виконкому – це перший етап для досягнення цієї мети. По-друге, у разі успіху в цьому напрямку наступним кроком передбачається обрання секретарем міськради Василя Савчука та оголошення недовіри чинному меру Дикому. По-третє, це зняття Дикого призведе до автоматичного призначення Савчука виконуючим обов’язки міського голови.

Цікаво, що Савчук не збирається «засиджуватися» в мерському кріслі надовго, а націлений на те, щоб перемогти на Білоцерківському мажоритарному окрузі до Верховної Ради на наступних парламентських виборах. Зараз це видається цілком реальним, враховуючи бездіяльність нинішнього нардепа від Білої Церкви Олександра Марченка та досить високий стартовий рейтинг у Савчука. У свою чергу, Костянтин Єфименко у цій конфігурації розраховує отримати реванш і, врешті-решт, очолити Білу Церкву на наступних виборах до ОТГ, які, подейкують, вже не за горами.

Яку контргру планує вжити Геннадій Дикий? Варто зазначити, що як повідомили наші джерела в мерії, розуміючи небезпеку, він намагався домовитися з основними гравцями, які орудують в Білій Церкві. Зокрема, він провів перемовини з олігархом Василем Хмельницьким, але під час зустрічі з ним, компромісу не було знайдено. Не в останню чергу, через позицію Єфименка і Савчука, які не зацікавленні у «потеплінні» стосунків між їх патроном і мером Білої Церкви через власні політичні амбіції. Далі Дикий нібито зустрічався з лідером Опоблоку у Верховній Раді Юрієм Бойком, який зберігає серйозний вплив на політичні процеси у найбільшому місті області. Утім, і тут, подейкують, не «зрослося».

Ще більше ускладнює ситуацію для Дикого той факт, що його спонсор Володимир Полочанінов поступово віддаляється від свого опального політичного «реципієнта». Більше того, зараз, Полочанінов, якого називають близьким до лідера «Опоблоку» Юрія Бойка, подався у партію «Основа», яку створив донецький екс-олігарх Сергій Тарута. Варто зазначити, що останнім часом цю партію активно просувають на телебаченні та за допомогою білбордів. Враховуючи це, цікаво, коли ж Ольга Бабій, яку називають «тіньовим мером» Білої Церкви, опиниться в «Основі», услід за своїм шефом.

Дійшло до того, що Дикий, у пошуках політичного «даху» вирішив поїхати у Львів до лідера своєї партії Андрія Садового, але той вкрай негативно поставився до того, що його однопартієць намагався влаштувати «шури-мури» з Хмельницьким. Тим паче, що Дикий своєю поведінкою розлютив навіть Білоцерківську міську фракцію «Самопомочі», яка вже сама була готова у четвер голосувати за відставку оточення Дикого. Подейкують, що від повного провалу Дикого врятувало те, що з Києва в Білу Церкву приїхала нардеп Ірина Сисоєнко, яка заспокоїла фракцію і попросила утриматися від такого рішення. Та чи довго це стримуватиме розкол усередині місцевого осередку партії Андрія Садового?

Чи не єдиним «світлим вогником» в абсолютно непроглядній позиції Дикого є той факт, що йому все ж таки вдалося знайти спільну мову з представниками олігарха Костянтина Жеваго, так званою «групою ТЕЦ» на чолі з депутатом Київської облради Леонідом Глиняним. В останнього є цілком меркантильний інтерес до мера. Справа в тому, що нещодавно, на бюджетному комітеті Верховної Ради, нардеп від «Народного Фронту» Хвіча Мепарішвілі добився включення в програму бюджету на наступний рік проекту реконструкції тепломережі Білої Церкви. Йдеться про понад 300 млн. гривень, які «група ТЕЦ» змушені освоювати разом з мерією. До слова, навколо Білоцерківської ТЕЦ відбуваються неоднозначні події. Так, можна пригадати зимові обшуки, які проводилися співробітниками Генпрокуратури та СБУ. Подейкують, що за цими обшуками стоять саме люди Василя Хмельницького.

Ще один позитив для Дикого полягає в неоднорідності команди Василя Хмельницького. Так, окрім групи Єфименка-Савчука, існує група на чолі з Ігорем Лохманом, яка досить скептично ставиться до перспектив політика-невдахи Єфименка.

І врешті-решт, потрібно враховувати, що Дикий за майже два роки перебування на посаді міського голови активно працює над зовнішнім видом міста: прокладає нову плитку, потроху оновлює фасади будівель, тощо. Містяни це помічають. А тому, незважаючи на відсутність підтримки з боку більшості міськради, яка звикла змінювати конфігурації більшості в залежності від спрямування фінансових потоків, Дикий зберігає непогані рейтинги.

До того ж на користь Дикого грає неможливість створення якогось стабільного союзу місцевих «еліт», яка пов’язана з відсутністю кількох стабілізаторів: смерть Олександра Подольського порушила рівновагу в місті, а відсутність голови районного відділу Нацполіції призвела до того, що жодна з груп впливу не може розраховувати на те, щоб одноосібно місто під контроль. Утім, найкращі шанси для цього все ж таки є у групи Єфименка-Савчука, які потроху збирають навколо себе більшість в міськраді і явно налаштовані на те, щоб все ж таки «сковирнути» Дикого. Наразі баланс сил там залежатиме від позицій фракції «Опозиційного блоку», яка, подейкують, тепер лояльна до групи Єфименка-Савчука.

Утім, замість знищення Дикого-мера, на виході, Єфименко з Савчуком цілком можуть зробити з нього в'язня сумління, який не лише посилить свої електоральні позиції в місті, але й пошиє соратників Хмельницького у дурні...

Источник Моя Київщина

Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code