Коли Саакашвілі перейде на роботу у Львівську мерію

Перегляди: 722

Саша Боровик агітує за «Самопоміч» в Миколаєві, а Саакашвілі — за Садового у Львові

Зближення губернатора Одещини Саакашвілі з лідером «Самопомочі» Андрієм Садовим стає все більш явним по мірі того, як у першого стають дедалі гіршими стосунки з БПП «Солідарність». «Самопоміч» вже давно розглядається Міхеїлом Ніколозовичем як запасний аеродром, утім, він не поспішає рвати з командою президента. В першу чергу, тому що боїться передчасно стати «ніким» в ситуації, коли й «Самопоміч» не поспішає перейти в опозицію.

Отже, в тому що Саша Боровик — кандидат в мери Одеси від Саакашвілі — зараз агітує в Миколаєві, де пройде другий тур, за кандидата в мери від «Самопомочі» нічого дивного немає. Немає сенсації і в тому, що Саакашвілі записав ролик на підтримку Садового у другому турі. До речі, той в першому турі подібним чином підтримав в Одесі Боровика. Та і сам Саакашвілі останнім часом активно розписував українцям переваги Садового, який зробив «Львів прикладом для всієї України». Про це depo.ua вже детально писав в матеріалі Саакашвілі готує собі «запасний аеродром» в «Самопомочі» .

З іншого боку стосунки Саакашвілі з БПП «Солідарність» на Одещині, яку контролює нардеп Олексій Гончаренко, все більше заходять у глухий кут ворожнечі. В облраді БПП «Солідарність» фактично вже оформила союз з Трухановим. Те саме очікується і в мерії. Цьому аж ніяк не збирається заважати Банкова. Сайт Гончаренко «несподівано» поділився розслідуванням, що Саакашвілі начебто оплачує свої ролики з грошей волонтерів. Одним словом, виглядає так, що в Одесі «Солідарність» дружитиме з Трухановим проти Саакашвілі. Тобто Саакашвілі, будучи креатурою президента, немає жодного впливу на президентську партію в очолюваному регіоні. Нонсенс. І саме тому Саакашвілі все частіше дивиться в бік «Самопомочі» і це зрозуміло. Все ж «Самопоміч», яка нарешті здолала свою гомофобію та поки немає потреби світити своїм клерикалізмом та «зрадофілією», на разі, виглядає (підкреслимо, лише виглядає) чи не єдиною ліберальною та реформаторською третьою силою. Що, власне, і приваблює Саакашвілі. З іншого боку, Садовий теж не проти посилитися «мессіанством» Саакашвілі. І це все добре. Але питання зараз в іншому. Коли Саакашвілі та Садовий якось формально «легалізують» свої стосунки? І отут відповідь не проста — швидш за все, не скоро.

Саакашвілі не може піти в нікуди. Так, напевне йому дуже хочеться гучно грюкнути дверима, розказати про нездолану корупцію і перейти в опозицію. Але в яку? В УКРОП? В «Свободу»? В радикали?В Опоблок? А більше явних опозиційних сил немає. Що стосується «Самопомочі», до якої прицінюється Саакашвілі, вона не поспішає йти в опозицію. Тобто вони час від часу стають в позу. Беруть і багато говорять. А потім з'їзджають. Садовий панічно боїться фальстарту перед президентськими виборами. Щоб не зробити його він навіть обмежив участь партії в місцевих виборах. Парламентські вибори не цікавлять Садового, тим більш, що їх результат для нього не матиме суттєвого значення — плюс-мінус 5-10 багнетів в Раді нічого не вирішують. Тому він чекає виборів президентських, які навряд чи, будуть достроковими, хоча і такий варіант виключати не можна.

Зі свого боку, Саакашвілі може перезріти як «наречена». Відсутність якихось глобальних змін під його керівництвом, навіть за наявності в його руках таких інструментів як Сакварелідзе та Лорткіпанідзе, починає розчаровувати. Йому все тяжче пояснювати це. Він ще частково підтримує свій імідж, критикуючи Яценюка, але це теж не може тривати вічно. Таким чином, є три виходи, якщо Саакашвілі хоче продовжити політичну кар'єру в Україні. Перший — молитися, щоб хоч якісь вибори — парламентські чи президентські — відбулися якнайшвидше і тоді перебігти в «Самопоміч». Другий — сидіти до упора в губернаторах, ризикуючи втрачати з кожним днем імідж реформатора, але все ж мати досить високий статус та певні важелі і за їх допомогою спробувати поборотися з «трухановими». І таким чином, тримати свій імідж в більш-менш належному стані. Третій — вибрати якийсь гучний скандал чи з Трухановим, чи з митницею, заявити, що йому нічого не дають робити і гордо перебратися на роботу в Львівську мерію. Радником чи заступником Садового. Тільки тоді Саакашвілі з повноцінного партнера перетворюється на підлеглого «весільного генерала». Так що, всі написи на камені роздоріжжя Саакашвілі сумні та ризиковані.

Джерело: Depo

Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code