Коломойський програв Ахметову суд щодо «Дніпроенерго»

Перегляди: 533

Вищий господарський суд України відмовив компанії «Бізнес-інвест», яка входить до групи «Приват» Ігоря Коломойського, у визнанні незаконною та скасуванні продажу 25% акцій енергогенеруючої компанії «Дніпроенерго» холдингової компанії Dtek Holdings Limited

Про це йдеться в постанові суду від 11 листопада 2015 року.

У постанові зазначається, що компанія «Бізнес-інвест» звернулася до Вищого господарського суду з проханням скасувати рішення Господарського суду Києва від 22 червня, який відмовився визнати незаконним і скасувати продаж 25% акцій компанії «Дніпроенерго».

Звертаючись з позовом до Господарського суду «Бізнес-інвест» аргументував свої вимоги тим, що заявку на участь у конкурсі з продажу 25% «Дніпроенерго» в 2012 році подала лише одна компанія — DTEK Hоldings Limited, а сам приватизаційний конкурс був проведений з порушенням вимог законодавства.

"Судами попередніх інстанцій встановлено, що позивач не брав участі в процедурі приватизації пакета акцій ПАТ «Дніпроенерго», — йдеться в постанові.

Також наголошується, що позивач не подавав заяв для участі в конкурсі з купівлі пакету акцій «Дніпроенерго».

Крім того суд взяв до уваги те, що позивач не здійснює і ніколи не здійснював діяльність, яка, серед іншого, пов'язана з передачею і постачанням електроенергії.

«Разом з тим, як правомірно зазначено судами попередніх інстанцій, наявність свого інтересу на придбання акцій ПАТ „Дніпроенерго“ позивач обґрунтовує припущеннями, які не доводять факту його участі в конкурсі за інших умов продажу», — зазначається в постанові.

Вищий госпсуд постановив скасувати рішення Господарського суду Києва від 22 червня і постанову Київського апеляційного госпсуду від 9 вересня в частині відмови в задоволенні позову про визнання недійсним наказу ФДМУ про затвердження інформаційного повідомлення про проведення конкурсу з використанням відкритості пропозиції ціни за принципом аукціону з продажу «Дніпроенерго» .

«В іншій частині рішення Господарського суду міста Києва від 22 червня 2015 року та постанову Київського апеляційного господарського суду від 9 вересня залишити без змін», — йдеться в постанові.

Як повідомлялося 12 березня 2012 року Фонд державного майна продав холдинговій компанії групи ДТЕК DTEK Holdings Limited 25% акцій «Дніпроенерго» за 1 179,7 млн гривень.

ДТЕК стала єдиною компанією, яка подала заявку на участь у конкурсі з продажу 25% «Дніпроенерго».

«Дніпроенерго» об'єднує Запорізьку, Криворізьку і Придніпровську ТЕС сумарною встановленою електричною потужністю 8,185 ГВт.

ДТЕК створений у 2005 році для управління енергетичними активами групи «Систем Кепітал Менеджмент» (СКМ, Донецьк) Ріната Ахметова.

Як повідомлялося, раніше «Бізнес-Інвест» був зареєстрований на ряд кіпрських і віргінських компаній з групи «Приват» Ігоря Коломойського.

Джерело: Економічна правда

Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code