Компанія «ударівця» привласнила понад мільйон на дров’яному обігріві казарм у Ковелі (додано)

Перегляди: 634

Службові особи ТОВ «Укртепло-Волинь», вказавши недостовірні дані щодо виду палива, продали військовим у Ковелі теплову енергію по завищених цінах, внаслідок чого заволоділи державними коштами в сумі понад 1,4 млн грн

Про це свідчить ухвала Луцького міськрайонного суду Волинської області від 28 квітня.

Представники фірми «Укртепло-Волинь» включили в калькуляцію розрахунків тарифу на теплову енергію (пара та гаряча вода) витрати на придбання кам’яного вугілля, хоча, фактично використовували лише дрова.

Продаж теплової енергії при використанні кам’яного вугілля за державні кошти у 2014- 2015 роках відбувався за ціною 1320 грн/Гкл, а у 2016 році – 1550 грн/Гкл. У той же час НКРЕКП затвердила тарифи при використанні дров у розмірі – 841 грн/Гкл у 2014—2015 роках та 892 грн/Гкл у 2016 році. Усі ціни вказано без ПДВ.

23 березня цього року слідчий відділ Управління Служби безпеки України у Волинській області почав досудове розслідування злочину за статтею «Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем в особливо великих розмірах».

У квітні суд надав слідчим дозвіл на проведення огляду котельні, технологічного майданчика і прилеглих територій військового містечка №25 (Ковель, Волинська обл.).

У 2014—2016 роках квартирно-експлуатаційний відділ м. Володимир-Волинський Західного територіального квартирно-експлуатаційного управління Міноборони закупило у ТОВ «Укртепло-Волинь» послуги з теплопостачання в казарми площею 6 тис кв м на загальну суму 3,59 млн грн, а саме: 990 тис грн у 2014 році, 1,15 млн грн у 2015 році і 1,46 млн грн у 2016 році. Усі закупівлі були проведені за переговорною процедурою.

Засновниками київського ТОВ «Укртепло-Волинь» є одесит Іван Колесников (50%), шотландська компанія Italia Network LP і столичне ТОВ «Сет Інвест», засновниками якого є Ольга Надєїна та Іван Надєїн. Керівником «Укртепло-Волинь» і лютого 2015 року є Олексій Куріненко.

Іван Надєїн є співзасновником групи компаній «Укртепло». У 2012 році він балотувався у Верховну Раду за списками партії «УДАР» Віталія Кличка.

Джерело: Наші гроші

Після опублікування цієї інформації до «Дзеркала» надійшов лист прес-служби групи компаній «Укртепло», у якому заявлено про «безпідставність викладених у публікації звинувачень на адресу службових осіб компанії «Укртепло-Волинь». Публікуємо все повідомлення без змін:

По-перше, реальна і економічно обґрунтована вартість виробництва 1 Гкал теплової енергії з дров є вищою за вартість виробництва 1 Гкал з вугілля – відповідно 413,10 грн та 358,97 грн. Тобто, не може йти і мови про якусь незаплановану економію для компанії.

Навпаки, завдяки роботі «Укртепло-Волинь» саме бюджетні кошти було зекономлено. До моменту укладання договору з «Укртепло-Волинь» приміщення на території військового містечку обігрівалися мазутом. На ці цілі щороку витрачалося близько 6 млн. грн., тоді як вартість послуг «Укртепло-Волинь» в різний період складала від 990 тис. грн... до 1,46 млн. грн.

Враховуючи, що «Укртепло-Волинь» ретельно виконує взяті на себе зобов’язання і в повній мірі забезпечує своїх споживачів теплом та гарячою водою, це суттєва вигода для бюджету країни.

По-друге, сама процедура видача ліцензії на виробництво теплової енергії та затвердження тарифів НКРЕКП є недосконалою і досить хаотичною. Особливо що стосується тих компаній, які працюють на відновлюваних джерелах енергії. Це консолідована позиція більшості  учасників ринку та профільних асоціацій. Зокрема, Біоенергетичної асоціації України, за розрахунками якої середньозважений тариф на виробництво теплової енергії з відновлюваних джерел не може складати менше, ніж 1 278 грн./Гкал без ПДВ. Внаслідок цього неодноразово піднімалося питання про ліквідацію дискримінаційних бар’єрів, які існують по відношенню до компаній, що працюють на відновлюваних джерелах енергії. Результатом цієї роботи стала розробка законопроекту 4334, яким передбачається передача органам місцевого самоврядування права встановлювати тариф на теплову енергію на рівні 90% від діючого тарифу на тепло з газу для бюджетних установ та населення. Наразі цей Законопроект зареєстровано в парламенті і схвалено до розгляду профільним ВРУ.

З огляду на ці обставини, встановлені НКРЕКП тарифи дуже часто є економічно необґрунтованими і заниженими для тих компаній, які працюють на відновлюваних джерелах і створюють реальну конкуренцію монополістам і тим, хто звик за допомогою різних тіньових схем заробляти на закупівлях мазуту, вугілля та інших видів палива.

 

Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code