Кому і коли підвищать «пенсійний податок» в Україні

Перегляди: 389

В Україні найближчим часом планують збільшити ставку єдиного соціального внеску для працівників, які можуть за пільгою вийти на пенсію (артисти, шахтарі, працівники метрополітену і т.д.)

a6280b

Роботодавці будуть змушені додатково платити державі 7 або 15% від зарплати співробітника, який працює на шкідливому виробництві. Нагадаємо, що півтора роки тому ставку ЄСВ знизили з 41 до 22%, після цього дефіцит Пенсійного фонду досяг рекордної позначки, а міністр соцполітики назвав ситуацію «критичною». Зараз же «пенсійний податок» знову вирішили підвищити, але не для всіх.

Роботодавці будуть змушені платити більше

В Україні існують два списки пільгових професій в які входять металурги, шахтарі, медики та інші. Вони мають право виходити на пенсію раніше. Такі працівники, як і всі українці, отримують пенсії з Пенсійного фонду, проте «заробити» на пенсію вони частіше не встигають.

Для того щоб «заробити» хоча б на мінімальну пенсію з мінімальною зарплатою, працівник повинен платити внески до солідарної системи 33 роки. Нагадаємо, що мінімальна пенсія в Україні становить 1312 гривень, а мінімальна сума єдиного соціального внеску — 704 гривні. Українці живуть на свою пенсію в середньому близько 18 років. Якщо людина весь цей час отримує пенсію, держава повинна витратити для цього 283 тисячі гривень. Як відзначають у Мінсоцполітики, більшість українців, які отримують мінімальну пенсію за все своє життя її так і не змогли заробити.

На сьогоднішній день дострокові пенсії, які отримують пільговики оплачують рядові українці. Для того, щоб хоч якось знизити навантаження на Пенсійний фонд, урядом було прийнято рішення збільшити ставку ЄСВ для пільговиків.

Хто і коли виходить на пенсію на пільгових умовах:

— За списком №1: в 50 років за умови робочого стажу 25 років для чоловіків і 20 — для жінок
— За списком №2: в 55 років за умови стажу 30 років для чоловіків і 25 — для жінок
— Трактористи: в 55 років за умови наявності стажу від 30 років для чоловіків і 25 — для жінок
— Доярки: в 55 років (не менше 20 років стажу)
— Співробітниці текстильного виробництва: в 55 років (20 років стажу)
— Водії громадського транспорту: в 55 років (для чоловіків 30 років стажу, жінок — 25)

Так, після проведення пенсійної реформи, роботодавці повинні будуть платити ЄСВ за співробітників за першим списком — 37% від їх зарплати, і для другого списку — 27%.

Що буде з єдиною ставкою ЄСВ

Для звичайних українців єдиний соціальний внесок не зміниться і складе 22%. Як відзначають в Кабінеті міністрів, зниження податкового навантаження на зарплати дає можливість підприємцям піднімати зарплати своїм працівникам. Однак, роботодавці цього не роблять.

Якщо в Україні запустять накопичувальний пенсійний фонд, крім ЄСВ, українцям які працюють, доведеться віддавати частину зарплати в накопичувальний пенсійний фонд.

Источник БЦ

Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code