Кому вигідні чутки про відправку українських військових до Сирії. Думка експерта

Перегляди: 472

Директор Українського інституту аналізу та менеджменту політики Руслан Бортник в ефірі радіостанції Голос Столиці прокоментував повідомлення британської газети Independent про те, що нібито під час візиту міністра оборони США в Києві буде обговорюватися питання направлення українських військових до Сирії для боротьби з «ІГІЛ»

Міноборони спростувало повідомлення про те, що Україна планує відправити підрозділи своїх Збройних сил до Сирії або Іраку для ведення ними бойових дій. У заяві відомства йдеться, що подібних запитів до України не надходило.

Нагадаємо, британська газета Independent повідомила, що нібито під час візиту міністра оборони США Ештона Картера в Україну буде обговорюватися питання направлення українських військових до Сирії для боротьби з ІГІЛ.

Докладніше про причини появи таких публікацій у ЗМІ радіостанція Голос Столиці поговорила з політологом, директором Українського інституту аналізу та менеджменту політики Русланом Бортником.

Чи можна в даній ситуації говорити, що немає диму без вогню?

― Думаю, що обмежена участь України у миротворчій операції в боротьбі проти ІГІЛ можлива, і не виключаю, що це питання обговорюється на рівні фахівців. Але навряд чи варто очікувати повномасштабної участі тисяч військовослужбовців в таких операціях. Можливо, мова йде про якусь символічному участь України, як зараз в Афганістані, коли кілька українських лікарів та офіцерів зв'язку беруть участь в операції міжнародних сил.

А для чого потрібен такий символічний жест? Що він дає Україні?

― По-перше, він означає єдність із західним світом, із західною коаліцією, демонструє солідарність з політикою Сполучених Штатів в цьому регіоні. У той же час, це може подаватися як певна конкуренція з Росією в інформаційному плані.

Був інцидент часів президентства Леоніда Кучми, коли Україну звинувачували у продажу Іраку систем ППО «Кольчуга». Тоді Україна направила туди свої миротворчі війська, щоб загладити свою провину, якої, як виявилося, не було...

― І забути про «Кольчуги». В даному випадку це неможливо. Якщо говорити відверто, то країни західної коаліції були б зацікавлені в повномасштабній участі України у подіях в Іраку і Сирії. Але справа в тому, що контингент в декілька тисяч людей Україна відправити не зможе, тому що цього ніхто не зрозуміє всередині країни. Не можна зняти кілька тисяч чоловік зі сходу України і направити їх на ще більш гарячий фронт ― іракський і сирійський. Тому я не розглядаю можливу участь України в «антиігілівській» коаліції як спробу компенсувати якісь промахи на інших фронтах.

Кому може бути вигідно поширення такої інформації, яку опублікувала газета Independent?

― Участь України в цій коаліції автоматично робить нас ціллю «ІГІЛ». Якщо ми станемо учасниками «антиігілівської» коаліції, то відразу зросте ризик терористичних загроз. Наша система безпеки сьогодні дуже слабка, і ісламським радикалам нічого не варто організувати якісь терористичні атаки в Україні. Поширення такої інформації може бути вигідне кому завгодно ― і деяким чиновникам в Україні, і західній коаліції, яка таким чином набирає максимально велику кількість країн для боротьби з «ІГІЛ».

Хто взагалі приймає подібні рішення про відправку військ?

― Президент приймає рішення, яке затверджується Верховною Радою. Я думаю, що навряд чи депутати проголосують за це в парламенті.

Тим часом експерт Сергій Коваленко в ефірі радіостанції Голос Столиці заявив, щопитання фінансування армії загострюється. На його думку, повною мірою профінансувати українських військових не вийде навіть за умови виділення на це 5% ВВП

Раніше експерт Юрій Бутусов ефірі радіостанції Голос Столиці заявив, що реформи в армії навмисно гальмує керівництво країни. Він упевнений, що влада не має наміру що-небудь змінювати в оборонних структурах.

 

Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code