Комунальні монополісти розкрадають місцеві бюджети

Перегляди: 628

Місцеві бюджети стали засобом для наповнення кишень монополістів. Чиновники активно використовують державні ресурси заради власних спекуляцій

Про це на свої сторінці у Facebook написав відомий український політолог Вадим Карасьов.

«Хвиля антикорупційних розслідувань (справи Курченка та Онищенка) гучно та ясно показує, що масштабні зловживання стосуються саме державних підприємств, як от „Укргазвидобування“. А безпрецедентні кошти йдуть саме з держбюджету (ГПУ говорить про вкрадені 40 млрд грн.). До цього ще можна додати регіональних комунальних монополістів, що „освоюють“ місцеві бюджети, звичайно, в свою кишеню.

Завданням боротьби з корупцією має бути не лише „зачистка“ окремих корупціонерів, а й очищення галузі від корупційних правил існування. Люди не мають сплачувати високі тарифи за неякісні послуги та діряві труби.

Якщо вже почалося розслідування корупції у видобуванні газу, то, можливо, потрібно накласти мораторій на підвищення тарифів, нарешті розібратися зі схемами формування тарифів», — прокоментував він.

На думку Карасьова, питання корупції не лише економічне й кримінальне, воно насамперед політичне. Це означає, що проблеми тарифів, ринку, модернізації та реформування газової галузі мають бути порядком денним для партій/політиків, особливо «низового», «народного», комунально-муніципального, «тарифного» профілю. Це стосується так званої партії мерів — «Наш край».

«І накінець, комунально-тарифні питання можуть здаватися не значущими на фоні війни та зовнішніх загроз, але саме питання стабільної роботи газової галузі, комунального сектору є також складовою нашого суверенітету», — додав політолог.

Джерело: Знай

Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code