Комунальника Кернеса підозрюють у схемі з виводу коштів через незадекларовані фірми

Перегляди: 243

Харківські правоохоронці підозрюють керівництво КП «Харківспецбуд» у закупівлі по завищеним цінам будматеріалів та інструменту в підконтрольних фірм, а також в привласненні бюджетних коштів

190206

Про це пише «Харківський антикорупційний центр» з посиланням на ухвалу Московського районного суду від 11 листопада 2016 року.

За даними прокуратури, в з 20013 року по теперішній час КП «Харківспецбуд» уклало низку угоди з ПП «Укрспецпоставка-М» і ТОВ «Юкрейнінан Менеджмент Груп» на постачання товарів та матеріалів. Фактично діяльність цих фірм контролює директор КП Богдан Долина. До свого призначення Долина був власником ПП «Укрспецпоставка-М». Зараз це підприємство записане на колишнього директора Наталію Авер’янову, а керівником є Ігор Сідельніков.

«Укрспецпоставка-М» та «Юкрейніан Менеджмент Груп» закуповували необхідні товари в будівельних супермаркетах Харкова або у підприємств, та поставляло їх комунальникам з націнкою не менше 30%.

Отримані грошові кошти фірми переводили в готівку через підприємства, що мають ознаки фіктивності.

Крім того, встановлено, що КП «Харківспецбуд» укладаі договори на виконання субпідрядних робіт з ТОВ «Буд-Девелопмент Україна», яке також підконтрольне директору КП «Харківспецбуд» Богдану Долині. Ця фірма також виводила гроші в готівку.

Власником ТОВ «Буд-Девелопмент Україна» зараз є Олег Лановенко, директором вказаний Сергій Колотюк. Раніше власником підприємства був Сергій Пашков. Він є керівником та співвласником ТОВ «Сучасний дизайн». Іншим співвласником фірми є Богдан Долина.

Дружина Олега Лановенко – Юлія (за даними з її сторінки у соціальній мережі), працює саме у КП «Харківспецбуд».

Слідство встановило, що виготовленням проектно-кошторисної документації для проведення ремонту житлового фонду комунальної власності КП «Харківспецбуд» займається ТОВ «БК Харківбудмонтаж». Хоча фактично цю документацію виготовляло само комунальне підприємство.

«БК Харківбудмонтаж» також підконтрольне Богдану Долині, який ще місяць тому був його власником. Зараз директором фірми залишається його брат – Костянтин Долина, а фірму переписали на Євгена Вітязєва.

Прокуратура звернулася з клопотанням, в якому просила про арешт майна «Буд-Девелопмент Україна», «БК «Харківбудмонтаж» та «Юкрейніан менеджмент Груп». Але суд у задоволенні клопотання прокуратури про арешт майна відмовити через відсутність вагомих доводів.

Нагадаємо, що правоохоронці вже розслідують діяльність КП «Харківспецбуд» з приводу закупівлі будівельних матеріалів у ПП «Укрспецпоставка-М» за завищеними цінами.

Варто відзначити, що Долина у декларації 2015 року приховав свій бізнес. Долина також є депутатом Харківської міськради від партії «Відродження», від якої минулого року повторно обрався мером міста Геннадій Кернес.

Источник Наші гроші

Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code