Комунальники Кернеса відмили частину з 230 мільйонів, виділених на ремонт доріг Харкова

Перегляди: 540

Правооохоронці підозрюють чиновників Департаменту будівництва та дорожнього господарства Харківської міськради, службових осіб КП «Шляхрембуд» та ТОВ «Паркінг +» в розкраданні частини коштів з виділених на ремонт доріг Харкова 230 млн грн

Про це йдеться в ухвалі Дзержинського райсуду міста Харкова від 8 квітня 2016 року.

Правоохоронці встановили, що у період з травня 2015 року по січень 2016 року службові особи КП «Шляхрембуд», за попередньою змовою зі службовими особами Департаменту будівництва та шляхового господарства Харківської міськради, здійснили розкрадання бюджетних коштів Зробили вони через завищення обсягів та вартості виконаних по договору підряду робіт.

З судового слухання відомо, що у  березні 2014 року директор Департаменту Володимир Чумаков доручив комітету з конкурсних торгів провести закупівлі на ремонт доріг на загальну суму 240 млн грн. В підсумку, у  2014 році Департамент уклав 21 договір КП «Шляхрембуд» та ТОВ «Паркінг+» на загальну суму 229,13 млн грн. Фірми повинні були виконати всі роботи до кінця 2017 року.

У суді правоохоронці послалися на звіт працівників Антимонопольного комітету ту, які стверджували, що при проведенні КП «Шляхрембуд» та ТОВ «Паркінг+» ремонтних робіт доріг не було дотримано технічні норми, натомість були завищені ціни на матеріали та роботи, Все це дозволило чиновникам привласнити частину коштів. Яку саме – в ході засідання суду не було озвучено.

Також було встановлено, що підрядники отримували гроші від Департаменту, після чого перераховували їх фірмам-субпідрядникам, в тому числі тим, які мають ознаки фіктивності. Наприклад, в  травні 2015 року Департамент перерахував «Шляхрембуду» 9,08 млн грн., з яких близько 6 млн грн. потім були перераховані на рахунки фіктивних фірм: ТОВ «Еталонтехсервіс», ТОВ «НВО «Східбуд», ТОВ «Техноком плюс».

Також правоохоронці встановили, що наприкінці 2015 року, «Шляхрембуд» уклав угоду з ТОВ «Паркінг+» на постачання вживаних машин для ямкового ремонту асфальтового покриття на суму 1,15 млн грн., ціна на які була завищена.

Тож суд дозволив правоохоронцям отримати документи, які стосуються ремонту доріг у Харкові не тільки КП «Шляхрембуд», але й його контрагентів.

Директором та співзасновником «Паркінг+» до початку 2010 року був Володимир Чумаков, якого у травні того ж року призначили головою Департаменту будівництва та шляхового міськради, котрий він очолює і понині. З липня 2011 р. список власників «Паркінг+» поповнили Вячеслав Блінкін та компанія з Віргінських островів «Валдхелм Tрейдінг корп». Цей офшор є засновником ТОВ «Санстріт», директором якої записана Ольга Солоп. Вона була бізнес-партнером сина Генадія Кернеса Даніїла Прівалова по Сумському ринку, поки він не вийшов з засновників ТОВ «фірма «Діана»

Вячеслав Блінкін також був бізнес-партнером Ольги Чумакової, зареєстрованої за однією адресою з вищезгаданим Володимиром Чумаковим. Чумакова і Блінкін разом заснували фірму ТОВ «Укрбудмонтаж».

Галина Давидова раніше очолювала та входила до переліку співзасновників обслуговуючого кооперативу «Житлово-Будівельний Кооператив «Триумф». Пізніше його співвласником стала Алла Добкіна – мати Михайла Добкіна. Й саме цьому кооперативу належить земельна ділянка, де знаходиться маєток Добкіних.

Володимир Чумаков є депутатом Харківської міськради від партії «Відродження».

Директором КП «Шляхрембуд» є Віталій Бура. Він також є депутатом Харківської облради від партії «Відродження».

Джерело: Наші гроші

Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code