Комуністів не пустили на місцеві вибори

Перегляди: 594

Центральна виборча комісія не пустила на місцеві вибори партію Петра Симоненка КПУ, а також ще три комуністичні партії України

У липні 2015 року міністр юстиції Павло Петренко повідомив, що комуністичні партії, які не виконали закон про засудження комуністичного та нацистського режимів, будуть позбавлені прав партій й можливості участі у виборах.

Водночас шанс взяти участь у виборах мають партії одного з керівників «ДНР» Дениса Пушиліна «Ми маємо мету» (МММ) , а також Ігоря Маркова — «Родіна».

Без комуністів

Центральна виборча комісія оприлюднила на своєму сайті перелік 285 партій, що можуть взяти участь у місцевих виборах 25 жовтня, якщо вони матимуть такі плани.

До цього переліку потрапили всі зареєстровані наразі партії України, окрім чотирьох комуністичних: Комуністичної партії, Комуністичної партії (оновлена), Комуністичної партії робітників та селян, а також Комуністичної марксистсько-ленінської партії.

Останню досі формально очолює колишній український політик Леонід Грач, який після анексії Криму переїхав туди, взяв російське громадянство та брав участь у російських виборах.

КПУImage copyrightUNIAN
Image captionКПУ не прибрала з назви, програми та статуту «пропаганду комунізму»

Ухвалений навесні 2015 року закон про засудження комуністичного та нацистського режимів та пропаганди їхньої символіки зобов’язав усі партії виправити свої статути та назви й прибрати з них «пропаганду комуністичного режиму».

«Не будемо змінювати назву партії і статут через так звані декомунізаційні закони. Це правовий безлад і беззаконня, ми будемо боротись проти цього», — запевнив ВВС Україна Петро Симоненко після рішення Мін’юсту.

КПУ вже оскаржила рішення Мін’юсту в Київському адміністративному суді й вимагає відмінити наказ про невідповідність статуту і програми партії декомунізаційному закону.

Чергове засідання суду у цій справі заплановане на 22 вересня.

КПУ брала участь у парламентських виборах 2014 року, проте не подолала 5% бар'єру.

Партії Пушиліна, Маркова та Каськіва

ПушилінImage copyrightUNIAN
Image captionДенис Пушилін заснував свою партію в Україні у 2013 році, коли був представником російської «МММ»

До переліку партій, які можуть, у разі ухвалення рішення про похід на вибори, взяти у них участь потрапили партії одного з керівників «ДНР» Дениса Пушиліна та арештованого в Італії на вимогу України Ігоря Маркова «Родіна».

Пан Маркін рік тому переїхав до Росії та вже отримав російський паспорт.

Партія Дениса Пушиліна «Ми маємо мету» (МММ) створена у липні 2013 року, коли пан Пушилін був представником «МММ» в Україні.

Формально ці політичні партії в Україні не заборонені, а тому їх включили до переліку ЦВК за поданням міністерства юстиції. На сайті ЦВК вказано, що партії ще не ухвалювали рішення про участь у виборах їхніх місцевих осередків.

Також на сайті ЦВК у переліку партій, які можуть взяти у виборах, вказана «Пора» Владислава Каськіва, який переховується від слідства за кордоном.

Джерело: ВВС

Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code