Котеджне містечко під Білою Церквою будують впритул до аеродрому (ВІДЕО)

Перегляди: 609

Котеджне містечко «Хуторок» під Білою Церквою будують поблизу аеродрому

Zhytloblud_KM_Hutorok

На Білоцерківщині котеджне містечко «Хуторок» зводять менш, ніж за 200 метрів від аеродрому. Інвестори та забудовник переконують, що таке сусідство є цілком безпечним. Однак, місцеві депутати, разом із екологами, впевнені: проживати поблизу злітної смуги вкрай ризиковано

Про це йдеться у сюжеті проекту будівельних журналістських розслідувань «ЖитлоБлуд» на телеканалі ZIK, передає інформаційний портал «Моя Київщина».

Забудовник котеджного містечка «Хуторок», який зводять у селі Фурси, поруч із Білою Церквою, запевняє: його пропозиція є такою вигідною, що інвесторам варто залишити місто та купити власний будиночок, а на зекономлені гроші – автомобіль. Однак, у Державній архітектурно-будівельній інспекції України розповідають: не реєстрували жодних документів «дозвільного чи декларативного характеру на об’єкт будівництва котеджне містечко «Хуторок». Натомість за цією адресою було зареєстровано 170 повідомлень про початок виконання будівельних робіт щодо зведення садових будинків. Замовниками ж виступають фізичні особи. Однак, згідно Державних будівельних норм, різниця між котеджними будинками та садовими – відчутна, адже другі призначені лише для літнього використання. До того ж, такі об’єкти не відповідають нормативам, установленим для житлових. Тобто, взимку у них жити неможливо. Однак Павло Дідик, інвестор який бере участь у будівництві «Хуторка», заперечує таку незручність.

«Сьогодні призначення цієї землі – для введення індивідуального садівництва. Документи ж оформлюють ті самі, що й для житлової забудови – жодної різниці там немає. Лише на момент покупки цієї землі у будинках не можна було прописуватися. Сьогодні ж є зміни в законі, які дають можливість змінити призначення садового будиночка на житловий. Відповідно можна приписатися», – розповідає пан Дідик та додає: котеджне містечко зараз є «обслуговуючим кооперативом», тож за рахунок приватних інвесторів вдалось під’єднати усі комунікації та навіть інтернет і вуличне освітлення.

Однак депутат Білоцерківської міської ради Володимир Бабенко переконаний: якщо земля все ж призначена для садівництва, то люди там будують дачі. Тоді як житловий будинок – це зовсім інше.

«Дача – це дача, люди там не мають прописки. Тому що йдеться про садове товариство», – наголошує Володимир Бабенко.

Та, як виявилося, проблеми із цільовим призначенням земельної ділянки пов’язані із Білоцерківським аеродромом, який діє поруч із майбутніми котеджами. Саме летовищу й належала територія, на якій зводяться будинки.

«У 2010 році рішенням сесії ми погодили передачу цієї земельної ділянки під аеродромний комплекс. Потім вона потихеньку розділялася, тож і таким чином вже третина ділянки пішла під будівництво – і з’явилось містечко «Хуторок», – розповів фурсівський сільський голова Микола Фурсенко.

Відтак, відстань між котеджним містечком та злітною смугою аеродрому становить лише 180 метрів.

«На нашому аеродромі сідають такі літаки як «ІЛ-76», «АН-12», «АН-24», там базується мала авіація. Буває, що його використовують ЗСУ. Не дай Боже, можуть виникати якісь теракти. У 2016 році в аеропорту «Монкас» у Киргистані при посадці на, умовно кажучи, такий же «Хуторок», сів вантажний «Боїнг». Загинуло 39 осіб – чотири члени екіпажу і 35 людей на землі. Серед загиблих – 17 дітей. Тобто, йдеться про те, що сім’ї, які проживають у цих будинках, наражаються на небезпеку», – наголошує депутат Білоцерківської міської ради Володимир Бабенко.

Натомість інвестори небезпеки у такому сусідстві не вбачають. Мовляв, державні будівельні норми дотримані і погоджені, а тому вони переконані, що будувати та жити у котеджному містечку таки можна. До того ж, нинішні мешканці «Хуторка» запевняють: про захист від шуму забудовник подбав, тож жодного дискомфорту не відчувають.

«Я проживаю тут уже два роки і не чув жодних літаків. Тут стоїть захисний бар’єр. У мене машина голосніше працює, ніж цей літак», – переконує один із інвесторів містечка.

Однак еколог Тетяни Тимочко наполягає: поруч із аеродромом жити не можна.

«При злеті відбуваються викиди шкідливих речовин в атмосферу. Вони змішуються із водяною парою та утворюють смог, який містить, зокрема, ізобутан та формальдегід. Це страшні консерогени, що негативно впливають на здоров’я людей. Серйозним є і шумове забруднення, яке призводить до нервових розладів та порушень функціонування всього організму», – наголошує Тимочко.

До того ж, за її словами, котеджне містечко у таких зонах зводити просто заборонено.

«Є спеціальні вимоги до роботи аеропортів, які унеможливлюють забудову території на відстані від кілометра до п’яти кілометрів. Якщо ж якась забудова відбувається поблизу аеродрому, значить дозволи видані із порушенням природоохоронного законодавства та технологічних вимог до діяльності аеропортів», – зазначила Тимочко.

Источник Моя Київщина

Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code