Кубраков на 43% знизив економію держави на тендерах Укравтодору

Перегляди: 146

В одному з останніх інтерв’ю Олександр Кубраков навів дані про переможну перемогу в тендерах за рік його керівництва. «Наші гроші» через аналітичну систему «Bipro» перевірили слова голови Укравтодору і виявили абсолютно протилежні тенденції

road (2)

Методика фактчекінгу

«Середня кількість компаній, яка допускається до торгів після кваліфікації, у нас більша, ніж у попередні роки. У нас цей показник ближчий до 4, а там було десь 2,5 компанії».

Фактчек: брехня

Середня кількість учасників, допущених до участі у 50-мільйонних торгах, знизилась з 3,74 минулого року до 3,33 цього року.

Кількість унікальних учасників в усіх тендерах Укравтодору зменшилась зі 144 до 133. Тобто зменшилась кількість фірм, які хоча б пробували взяти участь у дорожньо-ремонтних закупівлях Кубракова.

Дані Кубракова

«Середня економія на торгах у нас зараз 7%, а раніше була – 6,3».

Фактчек: брехня

Середня економія впала за один рік з 9,5% до 6,6%. Тобто цей показник впав на 43% від минулорічного рівня.

Дані Кубракова

«Є випадки, коли великі компанії конкурують між собою і ціна падає на 15-18%».

Фактчек: маніпуляція

Голова Укравтодору ховається за вираз «великі компанії». Назвемо речі своїми іменами – фаворити Укравтодору справді, хоч і дуже рідко, але падають на такі цифри. Але Кубраков не договорює – НЕкартелісти набагато частіше роблять вдвічі(!) більші знижки.

Середні показники перших шести фаворитів Укравтодору цього року абсолютно посередні – на рівні 7% економії по всім учасникам:

Учасник % економії
ТОВ «Автомагістраль-Південь» 7%
ТОВ «ПБС» 4%
ТОВ «Онур конструкціон інтернешнл» 8%
ТОВ «Ростдорстрой» 8%
ТОВ «СУНП «Автострада» 9%
ТОВ «Техно-буд-центр» 7%

Найкращий з них «Автострада» – лише на 19-му місці у загальному рейтингу, тобто майже два десятки фірм пропонували Укравтодору знижки більше (аж до 40%). Докладніше у таблиці:

Знижки усіх переможців тендерів (виділено фаворитів Укравтодору)

Усі ці дані вказують на те, що Олександр Кубраков за один рік керівництва Укравтодором лише погіршив ситуацію з економією державних коштів. А все завдяки погіршенню конкуренції на формально відкритих торгах. Фаворити Укравтодору в теплій ванні дискримінації конкурентів почали заробляти більші маржі.

Источник nashigroshi

Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code