Луценко пристроїв ставленика Кононенко і Грановського на новій посаді

Перегляди: 560

Наказом генерального прокурора Юрія Луценка від 2 вересня 2016 року на посаду 1-го заступника прокурора Автономної Республіки Крим, що дислокується у Києві, призначено Олега Валендюка, який раніше тривалий час займав посаду 1-го заступника прокурора Києва 

Про це повідомляється на сайті ГПУ, передає Infokava.com з посиланням наprokurorska-pravda

Олег Валендюк. Луценко пристроил ставленника Кононенко и Грановского на новой должности

З березня 2015 року і до початку липня 2016 року (більше 15 місяців) Валендюк обіймав посаду в. о. прокурора Києва. Такому піднесенню законника сприяла його приналежність до так званого «тіньового» крила ГПУ, яким займається нардеп від Блоку Петра Порошенка Олександр Грановський. Саме парламентарій навесні минулого року домігся того, щоб Валендюк став виконуючим обов'язки столичного надзорника. Замість цього прокуратура міста Києва виявляла лояльність до інтересів Олександра Грановського, особливо в його розбірках навколо ТРЦ Ѕку Mall.

При цьому, Валендюк підпадає під дію закону «Про очищення влади» оскільки раніше він 6 років (з травня 2008 по травень 2014 року) займав посаду заступника начальника Головного управління — начальника управління представництва інтересів громадян і держави у Верховному суді України та вищих спеціалізованих судах ГПУ. Однак, як писала «Прокурорська правда», він зумів уникнути люстрації, причому в досить цікавій формі.

Так, ще 17 жовтня 2014 року (тобто, до видання перших наказів про звільнення працівників прокуратури відповідно до люстраційного закону) Валендюк звернувся в Окружний адміністративний суд Києва в особі судді Віктора Данилишина прийняв рішення за № 826/15963/14, яким забороняє звільняти законника з люстрації з посади 1-го заступника прокурора Києва. Відповідно, після того, як Валендюк покинув це крісло, у глави ГПУ з'явився привід на законних підставах люструвати надзорника.

Олег Валендюк. Луценко пристроил ставленника Кононенко и Грановского на новой должности

Нагадаємо, що на своїй першій прес-конференції на посаді генпрокурора Юрій Луценко пообіцяв завершити люстрацію у відомстві і звільнити 6 законників, серед яких був названий і Валендюк, з системи ГПУ.

В липні 2016 року прокурор пішов у відпустку, з якої вже не повернувся в столичне наглядове відомство, на його посаду був призначений Павло Кононенко. За інформацією колишнього прес-секретаря прокуратури Києва Олени Яхно, генпрокурор Юрій Луценко пропонував Валендюку відправитися на службу в АТО, але той не спокусився подібною ідеєю, і після звільнення був зарахований у резерв. Звідки відповідно і «сплив» назовні на початку вересня, коли був призначений на посаду 1-го заступника прокурора Криму в екзилі.

Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code