Ляшко може повернутися у коаліцію — політолог

Перегляди: 492


Коаліція у Верховній Раді потребує перезавантаження

Про це у коментарі Gazeta.ua сказав політолог Володимир Цибулько.

«Коаліція потребує перезавантаження. Не скільки розвалу, а певного внутрішнього струсу. Перезавантаження від частини популістських обіцянок і взяти на себе більш реформістські зобов'язання. А не впиратися в простіші схеми і тотальну пропаганду замість реформ», — зазначив експерт.

На думку Цибулька, за таких умов у коаліцію можна було повернути «радикалів».

«Якби у цей передсесійний тиждень виникла тема перезавантаження, думаю що Ляшко повернувся би. Тому що кілька місяців представників менш чисельних партій „трясло“ від ситуативного голосування з опонентами Майдану. Оскільки коаліція створена, як продовження Майдану, то реалізувати якісь рішення голосами опонентів — це зрада», — пояснив політолог.

За словами експерта, дивіденди у коаліції отримували більш чисельні учасники.

«Через волю менш чисельних партій більш чисельні переступали, не вели консультацій. Знаходили легкий шлях для своїх рішень через  сателітні депутатські групи чи голоси опозиції. З точки зору політичної відповідальності, дивіденди отримували більш чисельні партії, а відповідальність розділяли зі всією коаліцією. Тому будь-які голоси, не прийняті з урахуванням волі і голосів менш чисельних партій насправді є зрадою останніх», — зазначив Цибулько.

Також експерт вважає, що «Самопоміч» і «Батьківщина» не зацікавлені у розвалі коаліції, однак не хочуть бути у ній «статистами». «Ляшко збунтувався, бо його не влаштовував статус статиста», — пояснив політолог.

«Їм не вигідно йти на розвал коаліції, оскільки вони віддадуть політичну спадщину Майдану Порошенку і Яценюку», — зауважив Цибулько.

Нагадаємо, що Рада коаліції планує зібратися у четвер, після обговорення всіма фракціями формування порядку денного на наступний пленарний тиждень.


Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code