Міноборони купило за 12 мільйонів свої ж парашути, незаконно списані по підробленим документам

Перегляди: 472

Парашутні системи, які Міноборони купило за 11,59 млн грн у вересні 2015 року, були незаконно списані з військових частин, і легалізовані через ланцюжок фіктивних фірм. Про це свідчить ухвала Святошинського райсуду м. Києва від 21 листопада

parashut-d-6

Податкова міліція встановила, що службові особи Міноборони підробили документи про непридатність до подальшого використання парашутних систем ПСУ-36 серії 2, які в подальшому вивели з обліку військових частин. Це було здійснено у змові з керівником ТОВ «Укравпостач».

Так, все було оформлено так, ніби «Укравпостач» купив 35 парашутних систем ПСУ-36 серії 2 у компаній «Мастер Трейд» і «Тревел Компані Плюс», які є фіктивними. А після цього «Укравпостач» продав їх міністерству.

За даними слідства, службовці Міноборони здійснили розтрату державних коштів у сумі 11,59 млн грн.

Кримінальне провадження №№32015100080000093 було розпочате 22.07.2015 за ознаками ухилення від сплати податків у значних розмірах. Розслідування справи триває.

Нагадаємо, у травні цього року столична ДФС повідомила, що Міноборони закупила на 11,59 млн грн парашутних систем, які в Україні не виготовляються і легально не ввозилися.

У вересні 2015 року тендер Міноборони на постачання парашутних систем виграли ТОВ «Укравпостач» (10,04 млн грн) і ТОВ «Укравіатехфонд» (1,55 млн грн)

«Укравіатехфонд» в лютому 2015 року заснував Олександр Хорохордин з Шостки Сумської області.

Фірмою «Укравпостач» у 2015 р. володів киянин Вадим Ніколаєв, який балотувався до Київради по списку партії «Рух за реформи» Сергія Думчева. Тепер керівником і засновником компанії значиться Євген Хмара.

«Укравпостач» вже фігурує в одному кримінальному провадженні що закупівель військової частини. У цьому провадженні також йдеться про придбання старих товарів під видом нових і перерахування коштів фірмам з ознаками фіктивності, що зареєстровані на тимчасово окупованій території Донецької області.

Фірму «Тревел Компані Плюс» у лютому 2015 року заснували дві компанії: ТОВ «Роялті Бізнес Груп», засновниками якого на той момент були Ольга Ващак зі Стаханова і Богдан Захлюпаний із Запоріжжя, а також ТОВ «Інвест Про», засновником якого був Ігор Оверко, обраний восени 2015-го депутатом Ірпінської міськради партії «Нові обличчя» Володимира Карплюка (мер Ірпеня).

З травня цього року засновником і директором «Тревел Компані Плюс» значиться Сергій Комаров.

З квітня цього року засновником і директором київського ТОВ «Мастер Трейд» є Микола Рубаняк з Верховини Івано-Франківської області.

Источник Наші гроші

Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code