Молдова переходить на нову державну мову – румунську

Перегляди: 297

В Конституції країни формулювання «молдавська мова» буде замінено на «румунська»

325816

Уряд Молдови прийняв рішення затвердити зміни до Конституції країни, згідно з якими державною мовою замість молдавської стає румунська. Про це повідомляє місцеве видання NOI.md.

В урядовій прес-службі повідомили, що підставою для такого кроку стало рішення Конституційного суду від 5 грудня 2013 року, згідно з яким у разі виникнення розбіжностей між текстами Конституції і Декларації про незалежність перевага віддається Декларації про проголошення незалежності.

Зазначається, що у прийнятій у 1994 році депутатами від Аграрної партії Конституції Молдови державною мовою названий молдавську. У самій Декларації від 1991 року вказано, що державною мовою Республіки Молдова є румунська.

Молдавська і румунська мови майже не відрізняються між собою і, на думку деяких лінгвістів, є різними назвами однієї мови.

Можливою причиною, чому уряд тільки зараз згадав про рішення Конституційного суду, є поглиблення протиріч між проєвропейським кабміном і проросійським президентом країни, в ході якого і може бути розіграна «румунська карта». Сам же президент Молдавії Ігор Додон вважає неприпустимими і незаконними спроби легалізувати румунську мову як офіційну мову країни. Він також підкреслює, що молдавська мова є історичною для молдаван. Крім того, Додон впевнений, що більшість молдаван хочуть говорити молдавською мовою. У разі необхідності президент пообіцяв провести референдум і дізнатися думку громадян. На його думку, політики своїми заявами про румунську мову мають на меті ліквідацію молдавської ідентичності.

Источник 112

Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code