Мутні тендери: Як Курченко та депутати вимивали кошти з Південної залізниці

Перегляди: 547

«Південна Залізниця» – один з найбільших замовників в Україні. Щороку компанія проводить тендери на сотні мільйонів. І, мабуть, була б не Україна, якби частину цих коштів не пішла в невідомому напрямку

Харківські правоохоронці розслідують справу про виведення коштів з низки комунальних та державних підприємств, в тому числі з КП «Харківський метрополітен» і ДП «Південна залізниця». Нитки цієї справи привели слідчих до «Реал-Банку», власником якого є соратник і «гаманець» покровителя всіх страусів Межигір'я, харківський олігарх, що втік на Росію, Сергій Курченко.

Справа, яку розслідують правоохоронці, стосується подій 2011—2015 років. Саме на роки президентства Віктора Януковича припадає «золотий час» для таких собі ТОВ «Лотта», ТОВ «Скала» й ТОВ «Лоска». Остання працювала переважно з «Південною залізницею» і за зазначений час «натендерила» у залізничників 88,55 млн грн.

На думку правоохоронців, тендери вигравали лише «потрібні» компанії, зокрема «Лоска». Після торгів частина коштів виводилася за допомогою фіктивних фірм – серед них правоохоронці називають ТОВ «Інвест Консалт Компані», ТОВ «КП Пріоритет», ТОВ «Лайкстарт», ТОВ «Фінансінвестгруп», ТОВ «Інвестторгресурс», ТОВ "НВО «Східбуд», ТОВ «АМЕТРОН», ТОВ «Інтерія» ЛТД, ТОВ «Маестро Торг», ТОВ "БК «Гефест Альянс», ТОВ «РоялПромтрейд».

За якою схемою екс-олігархи та презент-депутати вимивали кошти в "Південної залізниці" - фото 1

У фірми «Лоска» історія цікава, адже пов’язана вона з багаторічним екс-гендиректором Південної залізниці, а зараз депутатом Верховної Ради України, членом депутатської групи "Партія «Відродження» Віктором Остапчуком.

Власницею фірми «Лоска» до жовтня 2011 року була Галина Мартиненко, потім фірму перереєстрували на директора Павла Лисанця, а минулого року – на мешканця самого центру Донецька Андрія Дергачева.

За якою схемою екс-олігархи та презент-депутати вимивали кошти в "Південної залізниці" - фото 2

Фінальна метаморфоза не має дивувати – це вже помітний тренд серед українських бізнесменів, що мають проблеми із законом: фірми, до яких є питання у правоохоронців, отримують засновників з зони конфлікту, яких неможливо викликати повісткою за місцем проживання.

Галина Мартиненко – колишня (якщо колишня) власниця ТОВ «Лоска» – зараз є власницеюТОВ «Преміум груп 2010», що зареєстрована за однією адресою з фірмою «Лоска» (Харків, вул. Червоноармійська, буд. 8/10 «В»). Водночас директором «Преміум груп 2010» працює Ірина Батура, партнерка Сергія Канцедала по ТОВ «Лотта Плюс» – власне, Канцедал був засновником «Лотти». У свою чергу, один з працівників цієї фірми – Олександр Ровенський – є партнером Наталії Остапчук, дружини екс-начальника ДП «Південна залізниця» (головний офіс базується у Харкові) Віктора Остапчука. Таким чином, простежується відвертий зв'язок екс-гендиректора Південної залізниці з підприємством, що постійно виграє тендери у залізничників.

Більшість компаній зі списку ліквідовуються. Це традиційна практика для фірм, яких «попалили» на фіктивності. Втім, ТОВ «НВО Східбуд» — одна з «контор», за допомоги яких виводилися тендерні гроші — продовжує активно працювати й отримувати гроші не тільки від залізниці, але й від ТЕЦ-5 та й обласного бюджету.

Проте найбільшої уваги заслуговують ТОВ «Маестро Торг» й ТОВ "БК «Гефест Альянс». Адже обидві пов’язуються з персоною «младоолігарха» Сергія Курченко.

За якою схемою екс-олігархи та презент-депутати вимивали кошти в "Південної залізниці" - фото 3

Перша фірма, завдяки підробці документів, виявленій журналістами, отримала підряди від «Чорноморнафтагазу» на десятки мільйонів гривень (до речі, колишніми керівниками «Чорноморнафтогазу» були сини нинішнього нардепа, члена все тої ж депутатської групи "Партія «Відродження» Володимира Кацуби – Сергій та Олександр, які зараз перебувають у розшуку та переховуються від слідства). А через другу – ТОВ "БК «Гефест Альянс» – Курченко виводив з України кошти «Реал-Банку».

Не дивно, що саме в банку Курченка був рахунок і у «Лоски». Лише у грудні 2015 року, майже за два роки після втечі Курченка на Росію, правоохоронці отримали дозвіл від суду на отримання всіх фінансових документів ТОВ «Лоска», які є у «Реал-Банку».

Наразі дуже сумнівно, що винні у розкраданні держаних коштів будуть покарані. Але «своїх героїв» країна повинна знати в будь-якому разі.

Джерело: Depo.ua

Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code