На Черкащині відкрили карну справу за переплату 5 мільйонів за квартири для ветеранів АТО

Перегляди: 711

Департамент цивільного захисту та оборони Черкаської ОДА без тендеру придбав 20 квартир на суму 15,963 млн. грн. для родин загиблих та скалічених в АТО

17 з 20 квартир були придбані у двох суб’єктів господарської діяльності які пов’язані з депутатом Черкаської обласної ради 6-го скликання Плетінь Василем Григоровичем, який був обраний за партійним списком Партії регіонів.

Так 16 квартир було придбано у новобудові за адресою м. Черкаси Байди Вишневецького 97 у ТОВ «Кварц-2000», ще одну квартиру у ВАТ «Черкасибудматеріали» за адресою Героїв Сталінграда 38. Згідно державного реєстру кінцевим бенефеціаром ТОВ «Кварц-2000» та ВАТ «Черкасибудматеріали» є Плетінь Надія Іванівна, дружина екс-депутата. Обидві фірми зареєстровані за одною ж адресою — м. Черкаси, вул. Чкалова 12. Сам екс-депутат згідно реєстру є керівником ВАТ «Черкасибудматеріали».

В процесі укладання договорів на придбання 16 квартир у ТОВ «Кварц-2000» вартість квадратних метрів зростала. Якщо за першими укладеними договорами у двокімнатних квартирах ціна одного квадратного метру складала 12925 грн. То вже менше ніж за місяць ціна зросла до 13750 за квадратний метр.

Така ж тенденція прослідковується і за договорами купівлі однокімнатних квартир від 13551 грн. за квадратний метр до 14000 грн. за менше ніж за місяць часу.

За даними офіційних відповідей на запити, реєстрів проплат, ми склали таблицю в якій відобразили придбання 20 квартир Черкаською ОДА.

Клікніть на фото таблиці для збільшення

Відзначимо, що серед трьох квартир придбаних у приватних осіб, квартира в Черкасах по вул. Козацька 5, кв. 139 викликає найбільше запитань. Оскільки проплату по ній не можливо знайти в реєстрі проплат сайту Е-дата, відтак невдалося поки що встановити для кого саме вона була придбана (відповідний інформаційний запит ми вже подали).

Начальник департаменту цивільного захисту та оборони Олександр Криворучко cтверджує, що виконав усі нормативні вимоги. 

— З 2010 року внесені зміни в нормативні документи і квартири можна купувати без тендерних процедур, за найменшими запропонованими пропозиціями. Згідно чинного законодавства я, як посадовець здійснив всі кроки передбачені законодавцем для купівлі житла для цієї категорії громадян. Були оголошення у газетах «Нова Доба», «Вечірні Черкаси». Нам надійшли різні пропозиції, ми обрали з найменшою ціною. Ми мали право купити житло як на первинному так і на вторинному ринку житла. Більшість виявили бажання придбати житло у новобудові. Деякі квартири мали понаднормові квадратні метри за них погодилися доплатити. Зараз триває процес оформлення права власності на квартири, — розповів Олександр Криворучко. 

Дружина одного із загиблих натовців Ірина Пожарська серед тих кому довелося доплатити за понаднормові метри.

— Я взагалі стояла на черзі на отримання житла в Умані. Мені зателефонували і сказали, що є можливість отримати житло в Черкасах, бо мовляв програма діє саме для Черкас. Мені розповіли, що є хороший будинок, сказали що він повністю готовий до експлуатації, я погодилася на таку пропозицію. Перед новим роком пояснили, що потрібно доплатили 84 тис. грн. за додаткові метри, бо квадратура квартири 79 метрів, а держава оплачує 73. 29 грудня я через Ощадбанк перевела ці кошти департаменту. 6 січня нас запросили вручили ключі і все, документів ніяких не дали сказали чекайте звінка. Ось уже звонили сказали, що чекати аж до середини лютого, — розповідає Ірина Пожарська.

В той же час депутат Черкаської міської ради Ярослав Нищик заявив про завищені ціна на квартири посилаючись на актуальні на час укладення договорів ціни агентств нерухомості які коливалися від 8800 до 9400 грн. за кв. метр у цьому ж будинку.

Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code