На Львівщині роздерибанили більш ніж 100 млн грн на діалізних закупках

Перегляди: 857

Протягом року у Львівській області ТОВ “ЛІНК-МЕДИТАЛ” виграло гемодіалізних тендерів на загальну суму більше ніж 102,6 млн грн. Про це йдеться у Віснику держаних закупівель

Так, Львівська обласна клінічна лікарня у лютому підписала тендерний договір із переможцем діалізного тендеру, а сама ТОВ «ЛІНК-МЕДИТАЛ» на загальну суму більше 51 млн грн (51003879,81 грн).

Наступний тендер ТОВ “ЛІНК-МЕДИТАЛ” виграло у квітні. Договір із ним було підписано на суму у майже 26 млн грн (25929946,65 грн).

На початку вересня, ТОВ “ЛІНК-МЕДИТАЛ” знову виграє тендер Департамент охорони здоров’я Львівської облдержадміністрації. Цього разу договір було укладено на суму понад 25 млн грн (25707521,47 грн).

Красномовним є той, факт, що більш достойних претендентів у Львівські області  на перемогу в гемодіалізних тендерах не знайшлося. А якщо і були подібні закупівлі у конкурентів ТОВ «ЛІНК-МЕДИТАЛ», то їх суми не перевищували декілька сот тисяч гривень.

Власниками компанії «ЛІНК-МИДТАЛ» є киянин, бізнесмен  Микола Баришевський. Раніше довгий час він директорував у компанії «БАКМЕД», що в Україні спеціалізується на медзасобах для перинатального діалізу.

Його успіх у Львівській області пояснюється близькими та дружніми стосунками із головним Лікарем Львівської клінічної лікарні Михайлом Гичкою. Останній відверто лобіює інтереси товариша на всіх тендерних процедурах за 20% відкат від загальної суми закупівель. Про це свідчать не тільки кулуарні розмови у лікарні, але й об’єктивні факти.

Так, ТОВ «ЛІНК-МЕДИТАЛ» у різних регіонах регулярно викривають у завищенні цін на свої мед.засоби. Відповідно, завищення цін для того і потрібне, аби залишалися ті самі 20% відкату для лобістів тендерних перемог. І якщо у Хмельницькій області «перемоги» «ЛІНК-МЕДИТАЛ» тричі біли оскаржені до АМКУ через завищення цін (про це свідчать дані Вісника держзакупівель), то у Львові всіх все чомусь влаштовує.

В Чернігівські області так само, ще у лютому 2015 року тендерним комітетом Чернігівської обласної лікарні було відмінено закупівлю розчину для перитонеального діалізу через те, що ТОВ “ДАВІТА” та ТОВ “ЛІНК-МЕДИТА” завищували ціни.

Разом з тим, ТОВ «ЛІНК-МЕДИТАЛ» у лютому оскаржувало перемогу  ТОВ «ДІАВІТА» на тендері в Одеській області.

У цьому аспекті варто зауважити на цікавій особливості. Насправді ТОВ «ЛІНК-МЕДИТАЛ» та ТОВ «ДІАВІТА» є пов’язаними структурами. Як правило, на тендерах вони вдають, що конкурують між собою, і таким чином власне розігрують закупівлю. ТОВ «ДІАВІТА» також належить М. Баришевському.

Повертаючись до головлікаря Львівської обласної лікарні М. Гички варто вказати на те, що він особисто блокує спроби будь-яких інших компаній-постачальників зайти зі своїми, можливо, більш прийнятними ціновими пропозиціями на гемодіалізний ринок Львівської області.

Яскравим прикладом такого блокування є його протистояння з губернатором Львівщини О. Синюткою, який у сою чергу, наполягає на тому, що гемодіалізної монополії у Львові не буде.

Так, до прикладу, М. Гичка погрожує своїм пацієнтам залишити їх без лікування, у разі якщо вони перейдуть на обслуговування (процедури з гемодіалізу) до нового відділення у Новояворівську районну лікарню. Таким чином Гичка просто втратить частину коштів для держзакупівель відповідних розхідників… А йому це матеріально не вигідно.

Хоча якщо поцікавитися матеріальним станом самого Гички, то жалітися йому на бідність із величезним будинком за містом та чотирма автомобілями ВІП-класу, точно не з руки.

Насамкінець, зауважимо, що попри обіцянки нової післямайданної влади, тендерні корупційні схеми успішно процвітають у різних областях нашої держави, розміри відкатів ростуть, ціни на медзасоби також, а чиновники й надалі наживаються на людському горі без жодних зволікань та мук совісті.

Олег Бойко

Антикор

 

Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code