НАБУ розслідує схему продажу арештованого піску по заниженій у рази ціні, в якій задіяні прокурори, АРМА та «СЕТАМ»

Перегляди: 237

В Україні діє схема, згідно з якою прокурори Генпрокуратури, Державного бюро розслідувань (ДБР) спочатку арештовують майно, потім, не чекаючи дозволу суду на реалізацію речових доказів у кримінальній справі, передають його Національному агентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА)

2412374

АРМА проводить оцінку майна, яка виявляється заниженою. А далі знецінений товар виставляють на торги в ДП «СЕТАМ», де всіх учасників торгів, крім одного, відхиляють, а сам товар продають за стартовою заниженою ціною. Про це йдеться в розслідуванні Іллі Лукаша для програми «ЦРУ» (24 канал).

Згідно з ухвалою Вищого антикорупційного суду від 19 вересня, детективи Національного антикорупційного бюро України в рамках кримінального провадження №52019000000000766 встановили, що службовці АРМИ, ДП «СЕТАМ» у змові з прокурорами ГПУ та іншими невстановленими особами, зловживаючи своїми службовими обов’язками, під виглядом досудового розслідування кримінального провадження №62019100000000094, не маючи ухвали слідчого судді про дозвіл на реалізацію речових доказів у цій кримінальній справі та письмової згоди власника майна, заволоділи чужим майном – власністю ТОВ «Корпорація Віп Хауз» – річковим піском загальним обсягом 3,63 млн кубічних метрів, загальною вагою 5,81 млн тон, вартістю 465,19 млн грн.

В НАБУ вважають, що відбулося відчуження річкового піску за явно заниженою у вісім разів ціною на підконтрольне представникам ГПУ, АРМА та «СЕТАМ» підприємство, з метою подальшого його продажу стороннім особам за ринковими цінами.

В рамках кримінального провадження №62019100000000094 ДБР розслідувало незаконний видобуток річкового піску на території 22 земельних ділянок на території Вишеньківської сільради Бориспільського району Київської області у межах кадастрового кварталу 3220881300:04:005. Ця земля на праві власності належить ТОВ «Корпорація Віп Хауз».

За даними ДБР, станом на 10.04.2019 на 22 ділянках перебувало 1,61 млн кубічних метрів породи, що у перерахунку на тони складає 2,58 млн тон. Згідно з протоколом огляду від 25.04.2019, мінімальна вартість піску складає 207,13 млн грн.

2,58 млн тон річкового піску було визнано речовим доказом, і у квітні на нього було накладено арешт. Згідно з ухвалою Печерського райсуду Києва, 6 червня суд задовольнив клопотання прокурора відділу ГПУ Руслана Саврова і передав арештовані 2,58 млн тон піску АРМІ.

Як з’ясували журналісти, відразу у червні відбулися торги через ДП «СЕТАМ», і арештований пісок продали усього за 27,39 млн грн. Це була стартова ціна.

Причому на торги подавалися 5 учасників. Трьох з них відхилили, одному повернули платіж і єдиний учасник, що залишився, купив пісок, не піднявши ціну ані на копійку.

«СЕТАМ» не відкриває ні учасників торгів, ні переможця. Але журналісти знайшли документ, в якому є назва підприємства-переможця. Це ТОВ «Центр Білінгових Систем», яку не вдалося знайти за місцем реєстрації.

У розслідуванні йдеться ще про одну історію, в якій подібним чином за заниженою ціною за участі АРМА та «СЕТАМ» продали інший товар – зерно. Її розповів Ростислав Попович. Він адвокат фермерів, які здали своє зерно на елеватори групи компаній «Агроінвестгруп», власник якої Микола Кучеренко перебуває  у розшуку.

Попович пояснив, що сталося з фермерами, яким не пощастило здати своє зерно на елеватори «Агроінвестгруп». «Для загального розуміння, до прикладу, ставимо на стоянку автомобіль – один, другий, третій. Ми є власниками цих авто. Завтра з’являються правоохоронні органи і накладають арешт на стоянку і на майно, яке там розташоване. Потім передають ваш автомобіль третій особі», – пояснив адвокат.

Сам факт арешту зерна викликав у селян подив, адже не в селянах справа в оборудках власників елеваторів, так ще й саме зерно продали учетверо дешевше.

Торги відбулися у травні 2019 р. Стартова ціна 8,82 млн грн. Місцезнаходження майна – с. Заможнє Барського району Вінницької обл. З 4-х охочих взяти участь в торгах 2-х відхилили, одному повернули внесок. Єдиному учаснику торгів, що на них залишився, продали 4,5 тис тон зернових менш, ніж за 9 млн грн. Водночас, коштувало зерно на той момент, за даними «ЦРУ», більш ніж 35 млн грн.

«Через схему з АРМОю це все майно продається третім особам за 25% вартості цього майна. Виходить, що фермери не просто в мінусі, а їм завдали реальних збитків», – зазначив адвокат.

Від «Наших грошей»:

Згідно з ухвалою Вищого антикорупційного суду від 19 вересня, суд задовольнив клопотання адвоката ТОВ «Корпорація Віп Хауз» Ярослава Сербіна, і в рамках кримінального провадження № 52019000000000766 наклав арешт на 22 земельні ділянки, на яких знаходиться пісок.

ТОВ «Центр Білінгових Систем» записане на Світлану Гришину, яка також вказана директором.

Источник nashigroshi

Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code