НАБУ завершило розслідування щодо ексміністра інфраструктури Омеляна в справі про портові збори

Перегляди: 127

Слідство вважає, що дії колишнього міністра призвели до недоотримання державним бюджетом 30,05 млн гривень

5f369e498bfee

Зліва -направо: Омелян та його адвокати Тарас Пошиванюк і Олександр Лисак

Національне антикорупційне бюро оголосило про завершення розслідування дій ексміністра інфраструктури Володимира Омеляна в справі щодо зниження портових зборів.

За даними слідства, дії Омеляна призвели до недоотримання державним бюджетом 30,05 млн гривень. Про це повідомили у пресслужбі НАБУ.

14 серпня Омелянові відкрили матеріали слідства для ознайомлення перед направленням обвинувального акта до суду.

«За даними слідства, колишній міністр у грудні 2017 року видав наказ про зменшення всіх портових зборів (крім маякового) на 20%. Водночас один із цих зборів — адміністративний — є дохідною частиною державного бюджету. Тож змінити його розмір могла лише Верховна Рада, а не міністр. До того ж, Міністерство фінансів України виступало проти зменшення всіх портових зборів, з-поміж іншого, наголошуючи на тому, що зменшення саме адміністративного збору призведе до недоотримання доходів у державний бюджет. Про це Мінфін неодноразово інформував міністра інфраструктури», — заявили в НАБУ.

У Бюро також повідомили, що рішення Володимира Омеляна про зменшення портового (адміністративного) збору призвело до ненадходження до державного бюджету у 2018 році 30,4 млн грн: з очікуваних 203,5 млн грн отримано 173,1 млн грн. Ці дані підтверджені Держаудитслужбою та судовою експертизою. Згодом Міністерство інфраструктури визнало, що наказ про зменшення зборів не досяг поставленої мети.

Нагадаємо, що у вересні 2017 року Кабмін вирішив знизити ставки портових зборів, починаючи з 1 січня 2018. Відповідне рішення було ухвалено на засіданні уряду. Воно аргументувалося бажанням підвищити вантажообіг.

У грудні 2017 Омелян підписав наказ про встановлення коефіцієнту 0,8 до ставок портових зборів. Він був узгоджений з на той момент першим віцепрем'єр-міністром Степаном Кубівим і головою Державної регуляторної служби Ксенією Ляпіною.

У 2020 ВАКС зобов'язав НАБУ почати розслідування банкрутства Бердянського морпорту. У скарзі йшлося, що Бердянський антикорупційний центр подав у НАБУ заяву щодо нібито злочинних дій Омеляна та інших чиновників Міністерства інфраструктури.

Сам Омелян, коментуючи провадження проти себе, називав його політичним.

Источник lb.ua

Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code