Нафтогаз подав в суд на Росію на 5 мільярдів доларів через захоплення активів у Криму

Перегляди: 379

НАК Нафтогаз України подала позов до Росії в Третейський суд у Гаазі з вимогою відшкодувати 5 мільярдів доларів збитків у зв'язку із захопленням активів в Криму

866560

Саме в таку суму експерти оцінили активи, які захопила Росія після анексії Криму, повідомляє Ліга.net.

Позов сформований від НАК Нафтогаз України та шість її дочірніх компаній, які входять в групу Нафтогаз.

Представляти інтереси групи в цьому процесі буде міжнародна юридична компанія Covington & Burling LLP. Вона має позитивний досвід захисту інтересів клієнтів в процесах проти РФ і російських державних компаній. Компанія представляла інтереси інвесторів нафтової компанії ЮКОС в суперечці проти РФ і добилася рішення суду про відшкодування 60 мільярдів доларів.

Нафтогаз у 2015 році оцінював свої кримські активи – 15 родовищ нафти і газу, три перспективні площі покладів нафти і газу, Глібовське підземне газосховище, магістральні газопроводи, 43 газорозподільні станції – в 590 мільйонів доларів. Приблизно в таку ж суму компанія оцінювала упущену вигоду через втрати близько 2 мільярдів кубометрів річного видобутку газу в Криму. Крім того, Нафтогаз вимагає повернути дві морські бурові установки, на які він у 2011 році видав Чорноморнафтогазу кредит в розмірі 800 мільйонів доларів, а також зберігався в Глібівському ПСГ газ.

У Нафтогазі відзначили, що суд може винести рішення по цій справі до кінця 2018 року.

Через окупації Криму Росією українські компанії вже подали сім позовів щодо захисту інвестицій проти РФ. Свої позови подали Укрнафта, Ощадбанк, Ігор Коломойський і Аеропорт Бельбек, ПриватБанк, Лугзор, компанія Стабіл, Еверест.

Источник 24tv

Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code