Наймай вдумчиво. Кого з політтехнологів не слід брати на роботу

Перегляди: 643

Загальні результати цих місцевих виборів уже більш-менш зрозумілі, тож настав час підсумувати, хто з політтехнологів дарма з'їв свій хліб

Пропонуємо свій рейтинг українських політтехнологів, що працювали на цих місцевих виборах.

Наймай вдумчиво. Кого з політтехнологів не слід брати на роботу - фото 1

1. Віктор Шокін («Свобода»)

Як не дивно, але найкращим політтехнологом цих виборів виявився зовсім не політтехнолог. Якщо б ми не були впевнені у кришталевій чесності пана Шокіна, то можна було б подумати, що паралельно з виконанням своїх генпрокурорських функцій Віктор Миколаєвич підробляє піарником «Свободи». Як би там не було, але його хід з обшуками у лідерів «Свободи» в рамках справи щодо розстрілів на Майдані, за ефективністю перевершив усі політтехнологічні креативи інших спеціалістів.

Наймай вдумчиво. Кого з політтехнологів не слід брати на роботу - фото 2

Вікторія Сюмар

2. Вікторія Сюмар, Олег Медведєв, Ігор Гринів (БПП «Солідарність»)
Головний слоган кампанії: «Зберегти країну», «Обирай мир»

Зусиллями Сюмар, Медведєва та Гриніва, останні двоє правда не надто були задіяні на цих виборах, партія влади отримала цілком пристойний результат. Загалом кампанія пропрезидентської сили не відзначалися оригінальними рішеннями, але була впізнаваною головною ідеєю – зберегти єдність проукраїнських сил, а якщо і дратувала виборців то лише появою одіозних кандидатів, але тут політтехнологи не винні.

Наймай вдумчиво. Кого з політтехнологів не слід брати на роботу - фото 3

Співзасновник K&K GROUP Олександр Копил

3. 4 K&K GROUP («Наш Край»)
Слогани: «Украина начинается с родного края»

Проект «Наш край», який достатньо вдало дебютував на українській політсцені, вели миколаївські політтехнологи, співзасновники компанії K&K GROUP Гнат Коробко та Олександр Копил, які до того ж є депутатами Миколаївської міської ради від «Народного фронту». До речі, ці політтехнологи також брали участь у президентській кампанії Арсенія Яценюка у 2010 році, а також вели парламентську кампанію Наталії Королевської «Україна – Вперед!» у 2012 році.

Наймай вдумчиво. Кого з політтехнологів не слід брати на роботу - фото 4

4. Пьотр Тимохович («Самопоміч»)
Слогани: «Візьми і зроби», «Не політики, а люди»

Польський варяг, що працює на Садового, до мегазвершень «Самопоміч» не привів, але і каші не зіпсував. Тепер в «портфоліо» Тимоховича не лише успішна робота зі схильними до радикалізму та популізму польськими проектами, а й цілком ліберальна українська партія Садового.

Наймай вдумчиво. Кого з політтехнологів не слід брати на роботу - фото 5

Віталій Бала

5. Віталій Бала, Костянтин Матвієнко, Юлія Тимошенко «Батьківщина»
Слоган: «Порядок. Справедливість. Батьківщина»

На Тимошенко на цих виборах працювало кілька розкручених політтехнологів — голова Агентства моделювання ситуації Віталій Бала, голова аналітичного центру «Гардарика» Костянтин Матвієнко, якого називають головним креативщиком в «Батьківщині». Ідеї цих поважних політологів все одно не допомогли зрушити з мертвої точки у вигляді 10% загальноукраїнського рейтингу. Втім, загалом варто враховувати, що всі основні питання в кінцевому результаті все рівно вирішувала сама Тимошенко.

Наймай вдумчиво. Кого з політтехнологів не слід брати на роботу - фото 6

Сергій Гайдай

6. Сергій Гайдай, Дмитро Сіманський, Дмитро Кас'янов («УКРОП»)
Слогани: «Час змінити мера», «Конкретний результат»

Головним технологом «УКРОП» у Києві був відомий політтехнолог Сергій Гайдай, який свого часу працював з кучмівською НДП, Віктора Ющенка, Ірину Хакамаду, «Громадським активом Києва» тощо. Роботу ж на цих виборах у Києві в актив відомому політтехнологу зарахувати аж ніяк не можна. Геннадій Корбан вибори провалив, набравши близько 3%, а величезні кошти пішли в нікуди. Втім киян дуже повеселили корбанівські білборди, з яких добряче назнущалися в соцмережах.

Крім того, з Корбаном в Києві працював відомий український журналіст Дмитро Сіманський (Крикун), якому доводилося підчищати ляпи команди Гайдая.

У регіонах на УКРОП діяли автономні штаби, у яких працювали свої спеціалісти. Так, на Бориса Філатова у Дніпропетровську працював Дмитро Касьянов, який ще влітку працював на довиборах у Чернігові на кандидата від Блоку Петра Порошенка Сергія Березенка, який переміг «укропівця» Корбана.

Наймай вдумчиво. Кого з політтехнологів не слід брати на роботу - фото 7

Пол Манафорт

7. Пол Манафорт, Олексій Ситніков («Опозиційний блок»)
Слоган: «Мир. Стабільність. Відродження»

Вічний американський «регіонал» Пол Манафорт на цих виборах продовжив працювати з Опоблоком. Варто зазначити, що Манафорт – це креатура Сергія Льовочкіна. У кулуарах розповідали, що саме Льовочкін зробив ставку на американського спеціаліста після Майдану.

З іншого боку Рінат Ахметов завів у Опоблок російського політтехнолога Олексія Ситнікова, відомого в Україні роботою з Тимошенко (він, зокрема, називає себе творцем легендарної коси). У Росії Ситніков у 90-х роках працював на кремлівські проекти і, зокрема, на тодішнього президента РФ Бориса Єльцина, а пізніше був радником голови Сбербанку Росії Германа Грефа.

Але ані американець, ані росіянин особливого успіху Опоблоку не принесли. Їхні результати на місцевих виборах навіть не близькі до тотального домінування в часи Януковича.

Наймай вдумчиво. Кого з політтехнологів не слід брати на роботу - фото 8

Марк Гресь

8. Марк Гресь, Ігор Попов, Олег Ляшко («Радикальна партія»)

Проліт «радикалів» на цих місцевих виборах – це заслуга голови київської організації РПУ Марка Греся, екс-очільника Комітету виборців України Ігоря Попова, але головним чином самого Олега Валерійовича. Власне нічого окрім «тарифного майданчика» Олег Валерійович не накреативив, але і тут не вгадав, бо ідея з черговим Майданом – це явно не те, чого хотіли виборці. Крім того на поразку Ляшка знову попрацював Віктор Шокін, політтехнологічно посадивши Мосійчука.

Наймай вдумчиво. Кого з політтехнологів не слід брати на роботу - фото 9

9. Михайло Подоляк (Сергій Думчев та «Рух за Реформи»)
Слогани: «Справжні реформи гарантуємо», «Еволюція київської влади. Ера Думчева», «Прибрати зайвих, покарати винних»

Київським проектом «Рух за Реформи» та кандидатом в мери від цього проекту Серієм Думчевим займався Михайло Подоляк – екс-головред сайту «Обозреватель». Він і опинився найбільшим лузером цих виборів. Попри агресивну, креативну та дуже дорогу рекламу, Думчев з тріском вибори програв. Але для його політтехнолога є і позитивний момент – слогани з кампанії Думчева одразу ж стали мемами, але знову ж таки завдяки саме поразці.

Джерело: Depo

Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code