Наркотична «суниця» — у школах у катастрофічних обсягах школярі вживають психотропи

Перегляди: 427

«Суниця», «спайси», «солі» – ці незрозумілі дорослим написи ледь не в кожному дворі – а це ні що інше, як реклама наркотиків…

1509380430-523159f994a66c2d2

За інформацією сайту Укрінформ, нещодавно, президент США Дональд Трамп оголосив режим надзвичайного стану в системі охорони здоров’я у зв’язку з поширенням у країні опіатів – психотропних речовин, які викликають психологічну та фізичну залежність. За статистикою у 2016 році в країні від передозування загинули 64 тисячі американців. Тому в США серйозно взялися за цю проблему та надали виконавчим органам надзвичайні повноваження для боротьби з наркотичною кризою.

У цей же час, в Україні статистика смертності від наркотиків навіть гірша: від важких наркотиків щороку в нашій країні помирає близко 10 тисяч людей.

Однак, найстрашнішим є те, що зараз наркотики активно поширюються серед найбільш вразливих – школярів. Протягом останнього року українські школи «атакують» наркотики, які були придумані саме для підлітків – «суниця».

Сайт 04563 зосередився на цій проблемі, яка з кожним днем набирає обертів, аби попередити і застерегти батьків білоцерківських школярів.

Недитячі льодяники «суниця» — новий наркотичний тренд

Отже, новий «тренд» серед школярів – льодяники «суниця». Так названі «цукерки» містять в собі наркотичну речовину та запаковані в блістер. Вони бувають з різними смаками: суниці або лимона. Для підсилення ефекту їх необхідно запивати – олією… Спочатку злочинці роздають дітям ці «цукерки» безкоштовно, на перерві. План в них старий, як світ: викликати залежність і бажання придбати ще, однак, вже за гроші. Згодом, наркотики продають за ціною 300 гривень за одну «цукерку» и по 1300 грн. – за 5.

Дістати «суницю» підлітки досить просто можуть поблизу школи. Для ти, хто в темі, на парканах торговці залишають надписи з кодовим словом і адресою в Скайп, Телеграм чи в інших мережах. Варто відзначити, що такий наркобізнес розрахований на платоспроможних дітей небідних батьків.

Озирніться, наркотики рекламують у вас під носом

«Суниця» — це далеко не єдиний вид наркотиків, який наразі в обігу серед школярів. «Спайси», «солі», «марки» — ці псизотропні речовини з’явилися нещодавно в Україні та поширилися за схожою схемою серед підлітків по всій країні.

У Білій Церкві на парканах чи фасадах будівель також з’явилися написи незрозумілого дорослим змісту, на кшталт “соль, колеса, мікси, спайси, telegram”, які на перший погляд зовсім ні про що не говорять. Однак, це – ні що інше, як реклама наркотиків. У всіх нас «під носом»…

Наркотична «суниця» - в школах у катастрофічних обсягах школярі вживають психотропи

Як краще всього продати психотропи дітям? Звісно – через гру!

Клієнтів серед підлітків зараз активно шукають через месенджери, зокрема Telegram — програма для обміну миттєвими текстовими та аудіо-повідомленнями. Для наркоторговців головним плюсом тут є анонімність. Для того, щоб її забезпечити, наркоторговці використовують алгоритм шифрування. Таким чином, якщо хтось «зламає» месенджер, листування користувачів та інформацію про них отримати буде неможливо.

Процес купівлі та продажу відбувається «засекречено» і називається «кладом». «Товар» спочатку закопують у землю в парках та дворах, а потім запускають оголошення про те, як здійснити оплату. Після того, як покупець перевів гроші на рахунок, йому надсилають у Telegram координати точки, де саме можна віднайти свою «покупку». Така собі «гра» дозволяє наркоторговцям бути невловими.

Чому ж правоохоронці не можуть вистежити перекази грошей? В цьому випадку злочинці також перестрахувалися… Оплата приймається лише через термінали iBox в криптовалюті — біткойнах. А це, як відомо, найбезпечніший спосіб оплати — хай навіть знайдуть номери електронних гаманців наркодилерів — ідентифікувати їх правоохоронні органи все-одно не зможуть.

Минулого року – 11 груп з наркоторгівлі в Інтернеті, на сьогодні – 105

За словами заступника заступника начальника Департаменту протидії наркозлочинності Нацполіції України Юрія Буковського, «Суниці», «спайси», «солі», «марки» — є психотропними речовинами, які юридично в Україні не заборонені, адже їх немає в переліку заборонених препаратів, який затверджується Кабміном. Тобто немає і підстав притягнути до кримінальної відповідальності. Основними джерелами їх постачання є Китай та Індія.

Наразі розроблений проект наказу, яким планують заборонити ключову формулу речовин, а усі похідні від неї рахуватимуться аналогом — і також вважатимуться наркотичним препаратом.

На сьогодні у соціальних мережах відомо про 105 груп, через які збували наркотики. Минулого року їх було лише 11… Виявлена кількість, нажаль, не вирішує проблему…

За словами Юрія Буковського, нещодавно була заарештована велика група осіб яка збувала наркотичні речовини через Інтернет. Близько 15 кг наркотичної речовини було вилучено, і це великі обсяги, адже навіть 1,5 грама вже рахується як “особливо великі розміри”. Це був інтернет-магазин, який реалізовував наркотики у 20-ти регіонах країни.

Сьогодні іде тенденція, що наркотики практично не продаються з рук в руки. Все переходить у цифровий формат – запитав, перерахував гроші, отримав фото місцезнаходження і забирай. Ніхто нікого не знає та не бачить.

Психостимулятори і діти – найнебезпечніше поєднання

Наркологи також підтверджують факти вживання психотропних речовин школярами і збільшення звернень за останні роки.

За словами нарколог, психіатра Наркологічної клініки «Петра і Павла» Владислава Сова, найчастіше батьки приводять до клініки підлітків 13-15 років. І навіть в цьому віці діти потрапляють вже з серйозними проблемами внаслідок вживання «солі» та «суниці».

Оскільки дитяча психіка в такому віці ще є не стабільною, такі психотропи максимально її руйнують. У дітей виникають тяжкі шизофренічні психози з мареннями, галюцинаціями, порушенням роботи вищої нервової діяльності, що дуже складно лікується і дуже часто призводить до інвалідності.

Помітити зміни у поведінки дитини, яка вживає психостимулятори можна: такі діти стають збудженими, у них розширюються зіниці, з’являється агресивність, галюцинації тощо. Потрібно дуже швидко реагувати на ці прояви і одразу звертатися до спеціалістів. Але чимало батьків закривають очі на такі явні ознаки, бо вважають, що цього не може статися саме з їхньою дитиною. На жаль, часто до спеціалістів звертаються тоді, коли дитина вживала наркотики не вперше і психіка зазнала тяжких порушень.

Отже, за статистикою Національної поліції, наркотики серед дітей поширюються катастрофічними темпами. Сучасних підлітків, які зростають в еру нових технологій, важче здивувати, тому зловмисники намагаються зіграти на психології дітей, які прагнуть пригод… Тому сьогодні як ніколи соціальні служби, батьки, поліція, педагоги та інші інстанції мають бити на сполох, щоб не дати наркоторговцям смертю загубити дитячі житті.

Читайте також: у Білій Церкві створять Інклюзивно-ресурсний центр для дітей з особливими освітніми потребами.

Источник 04563.com.ua

Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code