Насалик пояснив, чому теревенив з бойовиками у кафе

Перегляди: 668
Міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик пояснив, чому зустрічався з терористами «ДНР», відео зустрічі з якими було оприлюднено у мережі

Відео було записано півтора роки тому, зазначив Насалик в інтерв'ю одному з каналів, передає «Лівий берег».

За його словами, ці події відбувалися у лютому 2015 року, коли він, будучи мером Калуша, став депутатом Верховної Ради. На той час проходили бої у Дебальцевому й завалилися перекриття в аеропорту Донецька.

«В один з лютневих вечорів мені зателефонувала мама Станіслава Стовбана, нашого кіборга, який проживає в Калуші, і каже: „Ігор Степанович, зробіть щось, мій син потрапив у полон“. Тоді було ухвалено мною рішення, що я поїду сам. Звичайно, потрібно було придумати, під яким соусом це зробити. Ми поїхали як журналісти, щоб вивчати соціально-економічну ситуацію в „ДНР“. Саме журналісти Калуського телебачення», — пояснив Насалик.

Тоді з ним поїхала дівчина-оператор та вони разом взяли пропуски в СБУ і поїхали в Донецьк. Втім, потрапити до полонених було неможливо. Тож після одного з брифінгів «ДНР», вони підійшли до одного з бойовиків з позивним «Ташкент» і взяли у нього інтерв'ю. За словами Насалика, їм необхідно було домогтися дозволу на зйомки полонених, який вони все ж отримали.

«Перше, куди ми заїхали, — це була лікарня імені Калініна, це такий військовий госпіталь, і саме там ми потрапили в блок, де перебували наші полонені. І вже в другій палаті, куди ми зайшли, ми знайшли Стаса. Там лежали наші хлопці з аеропорту без рук і ніг. Нам вдалося сфотографувати і зняти всіх без винятку, дати їм медикаменти, ми мали їх з собою, дати продукти. Але найголовніше, що ми зробили, — ми повідомили батькам, що вони живі, і вже наші служби знали про те, де вони знаходяться», — наголосив міністр.

Насалик також побував і в інших місцях, де були українські полонені, а також у морзі. Усі дані щодо українських військових він передав спецслужбам та батькам військових. Таким чином, за його словами, він їздив до Донецька «як журналіст з іншої сторони».

«Ми виїжджали — тому що інформація просочилася, що ми не зовсім журналісти і не зовсім з інших країн — з території як полонені об'їзними шляхами. Всіх тих, кого ми зняли, нам вдалося звільнити», — підсумував Насалик.

Міністр також додав, що не вів перемовини з бойовиками щодо вугілля.

Нагадаємо, вчора з'явилося відео, на якому міністр енергетики Ігор Насалик спілкувався з одним з ватажків бойовиків «ДНР» щодо поставок вугілля.

Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code