Навіщо Ляшко «прокинув» Садового та Тимошенко

Перегляди: 586

Скандальний вихід головного «радикала» України з коаліції поставив інших двох «дрібночленів» у неприємне становище

Про те, що тріо «Радикальна партія»-"Батьківщина"-"Самопоміч" є слабою ланкою в нинішній парламентській коаліції, не говорив лише ледачий. Їх «окрема думка» в коаліції постійно призводила до конфліктів. У залі Верховної Ради можна було регулярно спостерігати за тим, як ці політсили діяли синхронно, провалюючи чи підтримуючи ті чи інші законопроекти.

Остання історія — вчорашня відмова від голосування за Конституцію, коли ці три фракції майже в повному складі відмовилися від голосування. З огляду на такий досить стабільний «триумвірат» сьогоднішня заява Олега Ляшка про вихід з коаліції стала свого роду «кидком» своїх партнерів.

Побічним підтвердженням того, що Олег Ляшко не повідомив своїх партнерів про своє рішення можна судити зі слів члена фракції «Батьківщина» Андрія Кожем'якіна у кулуарах ВР, який зазначив, що для нього дії «радикалів» стали несподіванкою, наголосивши, що про вихід фракції Юлії Тимошенко з коаліції мова не йде. Можна лише здогадуватися, в якому стані шоку перебуває «Самопоміч», яка лише вчора втратила п'ять депутатських «штиків». А нещодавня нічна прогулянка Львовом Олега Ляшка та голови фракції «Самопоміч» Олега Березюка навряд чи стосувалася обговорення красивих львівських дівчат. Скоріш, як раз мова йшла про подальші спільні дії у коаліції і зокрема, щодо качання ситуації в парламенті. Тепер таким домовленостям настав кінець...

Несподівано вийшовши з коаліції Ляшко досягнув кількох важливих моментів. По-перше, покинувши коаліцію РПУ стає єдиною опозиційною силою з «демократичного табору». Що дає значну свободу для маневруі можливість збирати виключно під свої прапори опозиційний електорат налаштований на Майдан-3.  По-друге, своїми діями Ляшко переграв «Батьківщину» та «Самопоміч», які залишилися у владі, а отже не матимуть можливостей для повноцінної опозиційної діяльності. На відміну від Олега Валерійовича, який, схоже, зараз розпочне бурхливу діяльність.

Що тепер робитимуть Садовий та Тимошенко? Вочевидь, надуються на Ляшка і далі торгуватимуться з керівництвом влади, сидячи на двох стільцях. Адже ані «Батьківщина», ані «Самопоміч» зараз не готові до «подвигу» Ляшка, оскільки таким чином автоматично стають другими після Ляшка. Недаремно він вже оголосив про створення так званої Народної ради і покликав туди і «Батьківщину», і «Самопоміч» на правах молодших партнерів. Такий розклад не влаштує амбітних Тимошенко та Садового.

Втім, така перемога Олега Валерійовича може легко стати «пірровою» без союзників у Верховній Раді. Адже Генпрокуратура тепер спокійно може «добивати» Ляшка своїми справами і ображені Тимошенко та Садовий навряд чи захочуть його рятувати, голосуючи проти зняття недоторканості з Мосійчука та Лозового. Врятувати Ляшка можуть тільки перевибори, але й вони можливі, тільки, якщо на це погодяться Тимошенко і Садовий. А останні зроблять усе, щоб Ляшко на власній шкурі відчув мораль — не кидай іншого, бо й тебе прокинуть.

Джерело: Depo.ua

 

Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code