Навіщо НАБУ футболки за тисячу гривень

Перегляди: 2 029

Днями Національне антикорупційне бюро України оголосило захмарну вартість обладунків, закуплених для Управління спецоперацій

Управлінню спецоперацій немає аналогів у світі.

І здається, що нахабності НАБУ також. Футболки з коротким рукавом для спецпідрозділу НАБУ купують по 1116 гривень, штани демісезонні 2052 гривень, зимові чоботи — 55 36 грн, термобілизна (реглан і кальсони) 2 524 гривень і це ще не все, до нього йде утеплювач з «системою захисту від атмосферних опадів» за 6950 грн, загалом лахів та обладунків майже на 53 тис. гривень. На одного бійця. І 106 тисяч грн на шкарпетки!

Чому спецназівця НАБУ одягають за 50 тисяч гривень - фото 1

Головний антикорупціонер країни ще й підливає масла у полум'я.

«Категорично не згодний, що уніформу для спецпризначенців можна було б купити дешевше. Національне антикорупційне бюро України – єдине бюро у світі, яке має у своєму штаті спеціальний підрозділ, створений для затримання підозрюваних у вчиненні корупційних правопорушень, для захисту свідків та працівників НАБУ, — каже Артем Ситник. - Щоб виконувати дані функції, спецназівець має бути готовим до будь-яких погодних умов. Тож для нас дуже важливо було закупити якісний одяг і взуття».

Їздити ці гарно одягнені хлопці будуть на автомобілях (наскільки відомо, вибрали «Форд») із автоматикою та шкіряним салоном загальною вартістю майже чотири мільйони гривень.

«Якісне авто – це вимога часу, адже, на відміну від правоохоронних органів, корупціонери не обмежені у фінансах і можуть собі дозволити дорогі швидкісні авто, переслідування яких на автомобілях вітчизняного автопрому не є можливим», — пояснюють в НАБУ.

Слухайте, а чому не Бугаті? Давайте купимо. Чого хлопці немов якась біднота без Бугаті пересуватимуться?

А всім іншим українцям – полку і плойку. Щоб було чим губу закатувати і куди зуби класти.

Волонтери від цього переліку — в шоці, бійці – матюкаються. Поки атошники носять футболки, куплені волонтерами у секонд-хенді по 80 гривень за кілограм, якимось невідомим спецназівцям купують імпортні лахи, щоб вони, коли затримуватимуть депутатів, почувалися не менш модними.

Чому спецназівця НАБУ одягають за 50 тисяч гривень - фото 2

Чому спецназівця НАБУ одягають за 50 тисяч гривень - фото 3
Бізнесмен Олексій Тамразов опублікував на своїй сторінці у «Фейсбуці» повний перелік одягу для спецназу НАБУ та написав:

«Пам'ятаю, багато хто нарікав, що $700 на поліцейського – дорого. І якщо щось, я проти такого підходу. Я все розумію, але мені здається, що це вже занадто. Борець із корупцією повинен бути вдягнений так, щоб йому не хотілося речей дорожче. Інакше буде погано боротися».

Заступник директора департаменту державних закупівель Міноборони Нелі Стельмах гірко жартує, що за такі ціни Міноборони зжерли б разом із взуттям.

«Я підрахувала вартість універсального бойового комплекту для бійця ЗСУ, вийшло близько 45 тисяч, включно із бронежилетом та каскою. Торги відкриті, тобто примусити когось взяти в них участь НАБУ не може. Хто прийшов – той прийшов. І обсяги невеликі. І кінець року, кошти треба терміново витрачати. Але, все одно, ціни захмарні», — вважає вона.

Волонтер, голова БФ «Зігір» Річард Горда розповідає, що українська термобілизна коштує близько 400 гривень, польська та Norfin від 700 до 1500 грн.

«Зрозуміло, що все це тільки відмив коштів, не більше», — резюмує він.

Чому спецназівця НАБУ одягають за 50 тисяч гривень - фото 4

До речі, на сайті фірми «5.11» ціни на речі дещо інші, ніж в переліку НАБУ. Тож може волонтер правий?

Костянтин Лісник, один з найкращих консультантів в Східній Європі по військовим обладункам, який наразі очолює групу, яка розробляє спорядження для бійців АТО запевняє, що витрати на форму для НАБУ цілком обґрунтовані .

«Є форма військова, а є тактична, до них різні вимоги і вони з різних матеріалів. Тактична форма це міська (в т.ч. поліцейська, — ред), для штурмових груп, тощо. Чому вона така дорога? Справа в матеріалах. Форма має відслужити свій термін і при цьому сорочка не повинна вицвітати, штани не повинні витягуватися на колінах. Можна зекономити, але воно не буде носитися – це як раз то, що було в 2014 році із формою Міноборони. Наразі ми платимо за якість та отримуємо продукт, якого вистачить надовго. А хороші речі у всьому світі коштують дорого», — каже він.

Фірма «5.11», в якої НАБУ замовило форму – американська, розповідає Лісник. Саме вона постачає обладунки для ФБР.

«5.11 – це мерседес серед форми, вона одна з найкращих в світі. До речі, українські поліцейські носять форму її виробництва», — каже він.

Справді, якби український спецназ виглядав «з голочки» було б круто, проте чи  це питання зараз на часі?

Образно кажучи, чи обов'язково купувати нікому і нічим ще невідомому підрозділу «мерседес», коли реальні бійці в реальній зоні бойових дій носять «запорожці»?

Джерело: Depo

По теме: Сотрудники Управления специальных операций Национального антикоррупционного бюро получат обмундирование стоимостью 78 622 гривны за комплект

Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code