Навіщо Янукович знову «тролить» Майдан

Перегляди: 638

Несподівана активність адвоката Віктора Януковича є не чим іншим, як включенням президента-втікача у кампанію з місцевих виборів

Не минуло й двох місяців від останньої гучної появи Януковича та виплеканих ним страусів в медіапросторі, як українські ЗМІ підхопили нову хвилю інформації від «легітимного». Правда, цього разу Віктор Федорович волів не сам кидатися у вічі українському народові, поставивши замість себе свого адвоката Віталія Сердюка. Останній дав великий брифінг, через який намагався донести до батьківщини кілька януковичівських меседжів.

Мовляв, Віктор Федорович не лише живий і легітимний, він навіть досі не спалив і не з'їв український паспорт, а тому залишається українським громадянином, який готовий співпрацювати з правоохоронними органами. Більше того, адвокат «розсекретив» нове «місце дислокації» Януковича в Ростові, порадивши українським слідчим саме туди адресувати свої підозри та повістки. При цьому пан Сердюк поскаржився, що буцімто українські суди не особливо то цікавляться безцінними свідченнями Віктора Федоровича, і підозр відправили всього дві і слухати самого підозрюваного не виявляють бажання, хоча останній сам дуже проситься на допити. Але все це — така собі прелюдія, головний меседж від Януковича наступний: справу щодо розстрілів на Майдані припинили розслідувати ще торік, а «суспільство повинно знати правду». Адвокат наче вимагав пояснити йому, чому не розслідується справа проти його підзахисного, але зловісна хунта і тут дала Федоровичу відкоша. Тобто «київська влада» настільки злочинна і ні на що не спроможна, що навіть головному її ворогу самому доводиться благати розслідувати свій найстрашніший злочин.

Як бачимо, меседж аж ніяк не новий. Приблизно те саме говорив і особисто Янукович в епохальному інтерв'ю ВВС. Тоді це мало певний пропагандистський ефект. В соцмережах навіть почали подейкувати, що таки так, Віктор Федорович, звісно, злодій і зрадник, але в певному сенсі має рацію, вимагаючи оприлюднення результатів розслідування та й самого розслідування.

Зараз, як бачимо, тему підхопив адвокат Януковича, тож варто чекати в перших числах вересня, коли посполиті остаточно повернуться з відпусток, а виборча кампанія набере повного ходу, нової появи персони скинутого президента з новими словами приблизно цього ж змісту.

Не варто зайвий раз нагадувати, кому зараз належить «тушка» Віктора Федоровича разом з тельбухами, і хто може, коли схоче, випускати його на публіку. Здається, Володимир Володимирович підготував для «легітимного» нову почесну роль «мочителя Порошенка» перед місцевими виборами. Здається, Янукович муситиме відносно регулярно тицяти Петра Олексійовича та й інших представників «хунти» у власні гріхи, як, наприклад, у зволікання в розслідуванні справи про розстріл Майдану.

Паралельно з Януковичем тим самим займатимуться і інші представники колишньої влади, що переховуються на путінських неозорих теренах, — «рятувальники» України Микола Азаров та Володимир Олійник, які останнім часом регулярно спливають в російських ЗМІ. До цієї шляхетної справи нещодавно залучився і колишній очільник «Мінздоху» Олександр Клименко зі зворушливим відеороликом про страчених футболістів та собою коханим в ролі бородатого об'єднувача українського народу.

Все це має допомогти колишнім однопартійцям втікачів, а зараз вірним путінцям з Опозиційного блоку взяти реванш у «хунти» на місцевих виборах, що відкриє непогані перспективи для подальшого розхитування України зсередини. Але найголовніше — біда в тому, що на закиди Януковича щодо розслідування справи Майдану владі й справді нема чого відповісти.

Олексій Сергієнко

Джерело: depo.ua

Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code