НБУ призначив директорку страхового департаменту

Перегляди: 123

Посаду отримала колишня представниця Нацфінпослуг

5f106adedd172

Національний банк призначив директоркою Департаменту нагляду за страховим ринком Ольгу Максимчук.

Про це НБУ повідомив на своєму сайті.

Страховий департамент створено в рамках проєкту «спліт» (поділ функцій Нацфінпослуг між Національним банком і Нацкомісією з цінних паперів і фондового ринку).

Останні п'ять років Максимчук була членом Національної комісії з регулювання фінансових послуг, яка наразі ліквідовується. Вона працювала в Нацфінпослуг з початку 2015 року. Призначив її туди президент Петро Порошенко. У 2012—2015 роках була заступницею голови правління страхової групи ТАС. Перед тим працювала в СК «Українська страхова група», СК «Провідна», СК «Енергополіс». Загальний стаж роботи у сфері страхування — 19 років.

На новій посаді Максимчук повинна організувати аналіз діяльності учасників ринку, стану й упровадження нової моделі регулювання та нагляду за ринком страхування.

«Наразі нагляд за діяльністю страхових компаній здійснюється на реактивній основі, тобто постфактум. Це унеможливлює своєчасне виявлення ризиків  діяльності компаній і призводить до зниження їх платоспроможності, а інколи навіть до їх виходу з ринку», — сказала перша заступниця голови НБУ Катерина Рожкова, коментуючи призначення.

За новим принципом регулятор буде оцінювати поточну і майбутню платоспроможність страхових компаній. У НБУ це називають проактивним ризик-орієнтованим пруденційним наглядом.

Источник lb.ua

Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code