НБУ зняв обмеження на видачу коштів із банківських рахунків

Перегляди: 427

Послаблення стосуються фізичних і юридичних осіб, а також банків

599d7f719ea00

НБУ зняв обмеження на видачу коштів із банківських рахунків

Національний банк України повністю скасував обмеження на зняття коштів з банківських рахунків.

Про це повідомляють на сайті НБУ.

Скасування стосується і валютних операцій населення та бізнесу, і діяльності банків на міжбанку.

Тепер фізособи зможуть отримувати готівку в іноземній валюті або банківські метали з поточних і депозитних рахунків через каси і банкомати без обмежень суми. У вересні минулого року Нацбанк увів ліміт, згідно з яким один клієнт на добу міг отримати не більш ніж 250 тис. гривень в еквіваленті.

Окрім того, знімається заборона на випуск сертифікатів на пред'явника і скасовується вимога погашати їх тільки шляхом перерахування коштів на рахунок власника сертифіката або пред'явника.

На додачу, для депозитних сертифікатів в іноземній валюті прибирається вимога мінімального терміну розміщення, який повинен становити не менш ніж шість місяців.

Водночас НБУ додав до переліку винятків із заборони на дострокове погашення кредитів і позик перед іноземними кредиторами випадки, коли до складу акціонерів нерезидента-кредитора, якому здійснюється дострокове погашення, входить іноземна держава або іноземний банк. Ця іноземна держава має належати до країн, які мають офіційну рейтингову оцінку, що не нижча від категорії А, підтверджену в бюлетені однієї з провідних світових рейтингових компаній (Fitch Ratings, Standard & Poor's, Moody's).

Для банків Національний банк спростив розрахунок щоденного ліміту придбання валюти у власну позицію в розрізі операцій на умовах тод, спот і форвард.

"Зазначені кроки для валютної лібералізації передбачено постановою правління Національного банку від 22 серпня 2017 №81 «Про внесення змін до постанови Правління Національного банку України від 13 грудня 2016 №410». Вони набувають чинності 24 серпня 2017 року», — наголошують у повідомленні.

Нагадаємо, Національний банк послідовно пом'якшує свою валютну політику із серпня 2015 року.

Також НБУ розширив можливість банків заробляти на валютних операціях.

Источник lb.ua

Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code