Нові вражаючі зарплати «Укрпошти»

Перегляди: 505

Топ-менеджер держпідприємства знайшов ресурси, щоб покращити життя співробітникам, але лише обраним…

Зарплата нового голови «Укрпошти» Ігоря Смілянського стала предметом скандальних дискусій ще влітку цього року. Вона склала 333 тисячі гривень за місяць. Але це не межа. «Фіксована ставка 333 400 гривень на місяць. А далі бонусна система KPI, яку ще розробляють», — розповідав ще в липні представникам ЗМІ сам Смілянський.

Цифра не є надвеликою для людини, що 17 років працювала у сфері стратегічного, управлінського і фінансового консалтингу та має досвід роботи закордоном. Проте простим працівникам «Укрпошти» ентузіазму це не додало. З офіційних вакансій «Укрпошти» на сайті rabota.ua слідує, що листоноша в Києві може отримувати близько 3,5 тисяч гривень. Але якщо говорити про реалії, завідувач відділенням та листоноші на селі, які працюють лише по декілька годин на день, мають відповідно 600 та 700 гривень на місяць. І це з відсотками від продажу ковбаси, миючих засобів і інших товарів, якими працівників «Укрпошти» вантажить їхнє керівництво.

Працівників підприємства по усій країні здивувало б і нещодавнє суттєве підвищення зарплат окремих співробітників «Укрпошти». При чому, торкнулося воно переважно людей, яких новий топ-менеджер підприємства привів із собою в компанію. В розпорядженні «Главкома» опинились бухгалтерські документи, що свідчать про вибірковий підхід нового керівника.

Так, за даними штатного розпису, перший заступник директора станом на 1 липня 2016 року отримував 10,7 тисяч гривень на місяць (за рахунок доплат «за високі досягнення в праці» та «за виконання особливо важливої роботи» загальний фонд його платні сягав майже 23 тисяч гривень). Стільки ж платили і просто заступнику – керівнику апарату. Але вже станом на вересень місячний посадовий оклад заступника гендиректора з фінансових питань Олександра Чернявського дорівнював 265 тисячам гривень, тобто зріс в десятки разів. Заступники з інформаційних технологій (Сергій Галан), з закупівель та управління майном (Олександр Наход), з персоналу (Олена Дрощенко) отримують відповідно 175, 153 і 145 тисяч гривень…

Всі ці люди прийшли до «Укрпошти» за запрошенням Смілянського. Чернявський до цього був фінансовим директором компаній «Інтертайп» і «Укртелеком»; Галаган – працював в «Укртранснафті» і «Метінвесті», Дрощенко керувала кадрами в «Новій пошті» та Адміністрації президента; Наход є одним із засновників системи ProZorro.
У вересні Смілянський також залучив до керівництва «Укрпоштою» в якості першого заступника директора з операційної діяльності Олександра Перцовського, який відповідав за розвиток бізнесу в азіатсько-тихоокеанському підрозділі міжнародного гравця на ринку поштової логістики — Deutsche Post DHL.

Суттєвих змін зазнали і оклади деяких радників директора. Так, станом на липень усі радники (а їх було чотири) отримували по 6,8 тисяч гривень на місяць. Проте вже у вересні зарплата деяких з них виросла до 50 тисяч. При цьому загальна кількість радників збільшилась до семи, та четверо з них залишились на старих окладах. Підвищення торкнулось лише зарплат радника гендиректора, радника з питань логістики та радника з питань інформаційних технологій.

Зросла у рази навіть зарплата помічника директора. Правда, у порівнянні з іншими членами команди Смілянського незначно – трохи менше ніж на 10 тисяч гривень (з 5,7 до 15 тисяч) .

Змінились також оклади директорів за напрямами діяльності, але, як і у випадку із радниками, лише обраних. У липні ці посади передбачали оклад у розмірі 10,4 тисяч гривень. У вересні більші суми отримали директор з питань безпеки (50 тисяч гривень), директор з правових питань (нова посада, 95 тисяч гривень), директор з комунікацій та зв’язків з органами державної влади (нова посада, 50 тисяч гривень) та директор з розвитку інновацій (нова посада, 50 тисяч гривень). Оклади директорів з маркетингу і комунікацій, технічної політики, технології, інформаційних технологій залишились на старому рівні.

Якщо узагальнювати, то в липні керівному складу «Укрпошти» було виплачено 156 тисяч посадового окладу (загальний місячний фонд склав 268,8 тисяч гривень). У вересні ж ця сума вже становила 1,29 млн. гривень (загальний місячний фонд – 1,32 млн. гривень). Тобто — на 1 мільйон гривень більше.

Старі зарплати керівного складу «Укрпошти»

(для перегляду документа натисніть на зображення)

Нові зарплати керівного складу «Укрпошти»

(для перегляду документа натисніть на зображення)

Збільшилась зарплатня і у головного бухгалтера. Олексій Джафаров на цій посаді раніше отримував 10,7 тис. гривень (з доплатами — 21,3 тис. гривень), а тепер має зарплатню у розмірі 75 тисяч. Заступник головного бухгалтера наразі замість колишніх 9,7 тисяч гривень (з доплатами — 19,5 тисяч гривень) отримує 65 тис. гривень. У порівнянні із окладами головного бухгалтера та заступника головного бухгалтера оклад будь-якого з «провідних бухгалтерів», що не змінився і дорівнює 4 тисячам гривень, виглядає більш, ніж скромно.

Лише в три рази виросла зарплата, наприклад, директора департаменту економіки – з 10 тисяч до 33 тисяч. Натомість директор департаменту фінансів замість тих же 10 тисяч гривень тепер отримує 110 тисяч гривень. Але цілком можливо, що «загадка» криється в тому, що перший керівник департаменту не змінився, а другий – прийшов з новим топ-менеджером.

Не змінились, наприклад, начальники відділу міжнародних взаєморозрахунків, служби внутрішнього контролю, відділу по роботі з документами та контролю, відділу оновлення основних засобів та експлуатації будівель і споруд, відділу майнових питань, відділу управління капітальними інвестиціями, відділу конкурсних торгів, відділу міжнародної пошти тощо, які як отримували, так і отримують по 6,5 тисяч гривень (з надбавками до 10). 6,6 тисяч отримує начальник відділу організації функціонування ІТ-інфраструктури та начальник відділу розвитку ІТ-систем, що для ІТ-сфери, скажімо так, явно замало.

Зарплати та надбавки для, наприклад, керівників та працівників юридичного департаменту, відділу судової роботи, департаменту стратегії та проектів, відділу управління проектами, служби охорони праці та інших теж залишились незмінними.

Звісно, що не торкнулося підвищення заробітних плат звичайних диспетчерів поштового зв’язку, ставка яких дорівнює 2,5 тисячам гривень, чи інженерів (3,8 тисяч гривень).

Натомість на посаді, наприклад, директора департаменту економічної та внутрішньої безпеки (яка є новою) зарплата складає 32 тисячі гривень. Варто зазначити, що штат безпеки, взагалі, був значно розширений – з 13 посад до 44. І загальні витрати на заробітну плату зросли з 87,9 тисяч (загальний місячний фонд 105тисяч) до 791,5 тисяч.

Та проблема не лише у нерівномірному зростанні зарплат працівників «Укрпошти», більшість з яких, як відомо, не можуть похвалитись високою оплатою праці. Колишні працівники підприємства, які звільнились після приходу нового менеджементу, запевняють, що таке суттєве вибіркове підвищення зарплат відбулось в обхід процедури — без проведення Конференції трудового колективу і внесення змін в колективний договір. Остання Конференція, на якій був узгоджений новий колективний догорів на 2016—2020 роки між адміністрацією та колективом працівників «Укрпошта», відбулась в травні. Про подальші зміни члени трудового колективу начебто не були повідомлені.

Звісно, «Главком» звернувся із запитом до «Укрпошти». Зокрема, редакція просила надати офіційну інформацію щодо того, як змінився зарплатний фонд керівних посад із приходом на підприємство Смілянського, а також пояснити, на основі яких рішень відбулось таке підвищення заробітної плати. «Главком» також просив надати основні фінансові показники «Укрпошти» (зокрема, прибуток) з початку цього року, та з моменту приходу на підприємство нового керівництва. Це б дозволило оцінити, чи є у підприємства ресурси для переходу на новий рівень окладів для певних посад. На запит, який був направлений 3 жовтня, відповіді за тиждень так отримано і не було. Хоча представники державної компанії обіцяли надати інформацію вже наступного дня, та згодом декілька разів вибачались і просили зачекати з публікацією матеріалу. Але під кінець робочого тижня відповідальні за спілкування з пресою особи компанії взагалі перестали відповідати на дзвінки.

Редакція готова опублікувати офіційну позицію «Укрпошти».

Катерина Пешко

Джерело: «Главком»

Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+
Один комментарий
  1. 2 года назад

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code