Новий керівник УСБУ закрив справу про державну зраду онкодиспансера, придуману його попередником

Перегляди: 165

Служба безпеки України Запорізькій області закрила справу про державну зраду посадовцями Запорізької облдержадміністрації та КУ «Запорізький обласний клінічний онкологічний диспансер» під час закупівлі у ТОВ «Біосенс» лінійного прискорювача вартістю 64,85 млн грн

1213084

Про це написали «BBC Україна».

У вересні 2018 року «Запорізький обласний клінічний онкологічний диспансер» провів торги на закупівлю сучасного лінійного прискорювача. На тендері між собою конкурували  американська «Varian» (дистриб’ютор ТОВ «Протек Солюшнз» ) і шведська «Elekta» (постачальник ТОВ «Біосенс»). Очікувана вартість становила 85,00 млн грн, але під час аукціону ціна впала до 64,85 млн грн. Торги виграла фірма «Біосенс» з шведським обладнанням.

Майже через рік після проведеного тендеру Служба безпеки України в Запорізькій області – 21 серпня, відкрила справу за фактом можливої внаслідок купівлі прискорювача державної зради (ст. 11 Кримінального кодексу) та розтрати коштів, що спричинило майже 11 млн грн. шкоди державі (ст. 191 КК). В справі  фігурували місцеві журналісти, лікарі та навіть посольство Швеції в Україні, яке допомагало шведській компанії виходити на український ринок. А також фінансувало поїздку лікарів до Швеції для ознайомлення з роботою медичного обладнання.

Відкриття справи про закупівлю прискорювача співпало з відсутністю у запорізького СБУ керівника. Ще 1 серпня президент звільнив попереднього начальника Олександра Хілька, а новий був призначений тільки 11 вересня. Ним став Борис Безрукий. При цьому, за день до його призначення у звіті голові СБУ Івану Баканову слідчі доводили, що справа про держраду в Запоріжжі обґрунтована.

Після призначення Борис Безрукий домігся, що 19 вересня слідчі СБУ закрили справи про державну зраду у зв’язку з відсутністю складу злочину. На питання, чому ця справа була відкрита, сказав:

«Тяжко сказати, це було до мого призначення… Ця ситуація для мене також незрозуміла, чому так сталось».

А розслідування про розтрату та розкрадання майна вже не підслідне спецслужбі – цим займається місцева поліція.

Комунальну установу  «Запорізький обласний клінічний онкологічний диспансер» Запорізької облради очолює Михайло Єсаянц.

Источник nashigroshi

Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code