ОЦІНКА ДІЯЛЬНОСТІ ПЕРШИХ ВЛАДНИХ ОСІБ

Перегляди: 410

Осінь пішла на користь першим особам країни: оцінки всіх трьох є позитивними

Президент утримав позиції на максимумі, індекс прем’єра продемонстрував блискавичний стрибок угору, оцінка спікера повернула травневу рівновагу.

ПРЕЗИДЕНТ

У серпні на хвилі успіху, викликаного ажіотажем довкола Параду, індекс оцінки діяльності президента досяг пікової вершини (+8,5). Цілком природно, що після такого стрибка показник у вересні дещо відіграв назад, знизившись на 1,5 пункти. Зниження позитивної оцінки спричинене насамперед недосконалістю системи е-декларування. Як результат, за словами експерта, „у внутрішній політиці Порошенку нема чого занести в актив“. До того ж відсутність чіткої відповіді на „некоректний“ виступ ізраїльського президента також викликала певні кулуарні обурення на політичних інсайтах.

У внутрішній політиці Петру Порошенку нема чого занести в актив

Але варте уваги те, що зниження є незначним — індекс президента залишився на доволі високому рівні (+7,1). Його досягнення були локалізовані традиційно у сфері зовнішньої політики. Експертами згадувалось перш за все отримання траншу від МВФ, надання якого вплинуло на рішення США, Євросоюзу та Всесвітнього Банку про виділення кредитів. Загалом, вересень для президента став місяцем „яскравих промов“ і „зустрічей“.

„Перше пленарне засідання ВРУ, промова в Дніпропетровській області в рамках програми децентралізації, виступ на YES та на Генеральній Асамблеї ООН — це вдале поєднання основних меседжів і перспективний вектор розвитку країни“, — прокоментував один зі спеціалістів. На полях Генасамблеї ООН Порошенко зустрівся з представниками дев’яти країн, демонструючи готовність до розширення зв’язків на міжнародному рівні.
Не обійшлося і цього разу без апеляції до почуття колективної солідарності. „Вшанування пам’яті жертв трагедії Бабиного Яру будівництвом меморіалу стане черговим символом небайдужості голови держави“, — вказав експерт.

Будь-яке відтермінування [безвізового режиму] суттєво зіграє в мінус

Окремо зазначимо, що наближення розв’язки з безвізовим режимом також суттєво додало президенту. За словами експертів, „зміни очікуються вже в жовтні“. Однак ситуація неоднозначна і існує загроза побічного ефекту: „Будь-яке відтермінування суттєво зіграє в мінус“, — зазначив співбесідник „ОперCо“.

ПРЕМ’ЄР-МІНІСТР

+16,1 пункту — яскрава динаміка прем’єр-міністра звертає на себе увагу. 45% експертів висловили позитивну оцінку діяльності Гройсмана проти 19% минулого місяця. „Хотілося б, щоб він був господарником“, — неодноразово чули ми від наших експертів. Нарешті ця тактика набирає силу. До напрямів активності прем’єра спеціалісти віднесли контроль за будівництвом доріг, зміни в енергетиці, реформи в медицині, освіті. Не залишилось без уваги й рішення з монетизації субсидій та організації робочої групи для проведення перепису населення: „Зрештою амбіційність Гройсмана йде на користь країні“.

Зрештою амбіційність Гройсмана йде на користь країні

При цьому найбільшим досягненням стало вчасне подання проекту бюджету на 2017 рік. Адже ріст мінімальної заробітної плати, збільшення стипендіального фонду, підтримка шахтарів — усе це однозначно сприймається з підвищеною увагою та настроями. Акценти і пріоритети фінансування — „оборона, безпека, дорогобудівництво, освіта, охорона здоров’я, підтримка аграріїв, продовження процесу децентралізації та регіонального розвитку“ — не можуть не тішити. Фактично, згідно з основними положеннями документу, рівень соцстандартів зросте на 2%, заробітна плата вчителів і лікарів збільшиться на 20–30%, а мінімальна — на 10,1%, передбачений також розмір доходів до держбюджету на 16,9% більший, аніж цього року, та зростання ВВП на 3%.

Поки що мало хто замислився над зобов’язанням кабміну підвищувати тарифи та подовжувати пенсійний вік. Про завищений прогноз ВВП й говорити марно

Однак не все те золото, що блищить: у новому проекті бюджету є свої нюанси. „Поки що мало хто замислився над зобов’язанням кабміну підвищувати тарифи та подовжувати пенсійний вік. Про завищений прогноз ВВП й говорити марно“, — зазначив експерт. Загалом, негативну оцінку вересневої діяльності Гройсмана дали 21% експертів. „Робота з нематеріальними активами або відсутність конкретних результатів“, — таким чином охарактеризували деякі експерти діяльність прем’єра.

ГОЛОВА ВРУ

У зв’язку з виходом Ради з відпустки після видимих літніх втрат, цілком очікувано, спікер повернув свої травневі позиції. Вересневий індекс збільшився на 7,6 пункту, витягуючи на позитивну територію оцінку його діяльності. Суттєво зросла кількість експертів, що дали позитивну оцінку (з 12% у серпні до 23% у вересні). Основною причиною стала неабияка активність і наполегливість у судовій реформі, у рамках якої за вересень Рада звільнила понад 1000 суддів. Найбільший резонанс викликало останнє позачергове пленарне засідання: „Буквально на грані фолу Парубій протягнув голосування проти суддів“, — так охарактеризував відчайдушну поведінку спікера на засіданні спеціаліст.
Проте показник Голови ВРУ залишається близьким до нуля, що продиктоване нейтральною позицією 49% експертів. „Нейтрально оцінюю саме роль спікера — як модератора, що повинен згідно з законодавством зачитувати проекти та ставити закони на голосування. Говорячи про те, як і скільки разів він робить це, оцінюємо вже не посаду, а відповідність законодавству дій посадової особи“, — прокоментував свою позицію спеціаліст.

22% експертів наполягають на непродуктивності роботи ВРУ, кнопкодавстві та негативних кейсах

Своєю чергою, 22% експертів наполягають на непродуктивності роботи ВРУ, кнопкодавстві та негативних кейсах. „Скандал із Заліщук і Лещенком кидає тінь на всю Раду. Так само й позачергове пленарне засідання буде різко оцінене суспільством через незгоду в Раді. Це буде персоніфікуватися в обличчі Парубія“, — аргументував негативну оцінку експерт. Наразі ситуацію в Раді важко назвати збалансованою, що й каналізується на оцінку Голови ВРУ.

Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code