Партії Каська та Найєма: від союзників до запеклих конкурентів

Перегляди: 620

Про політичну силу на чолі з Михеілом Саакашвілі говорили ще в 2015-му році

На тлі падіння довіри до Петра Порошенка та відставки Арсенія Яценюка, рейтинг екс-президента Грузії постійно зростав. З появою Володимира Гройсмана та відтермінуванням парламентських виборів ситуація стабілізувалась: Саакашвілі дистанціювався від прямої критики влади.

Під крилом Антикорупційного форуму, що мав стати майданчиком для самостійного політичного старту Саакашвілі в Україні, визріли одразу два ліберальні проекти на чолі з дуетами Лещенко-Найєм та Касько-Сакварелідзе.

Перші акцентують на боротьбі за політичні права особистості, другі позиціонують себе в якості державних реформаторів. У загальному ж, і ті і ті представляють одну право-ліберальну позицію.

Як відзначають у таборі Каська-Сакварелідзе, на заваді об’єднання стоять особисті амбіції Сергія Лещенка та Мустафи Найєма, яких важко уявити функціонерами партії антивождистстького типу. Авторитет вищезазначених політиків надто високий, щоб розчинитись в альтруїстичній ідеї ліберальної партії.

У коментарі виданню “Обозреватель” Найєм спробував пояснити:

“У нас різні підходи до структури та системи фінансування. Ці розбіжності в підходах, а не цілях. Щодо амбіцій – це нормально. У них теж є свої амбіції. Але якщо мова йде про фінансування, ми готові всю інформацію розкривати і показувати. Якщо мова йде про структуру управління, ми готові всю інформацію розкривати та показувати. А наші колеги, судячи зі всього, говорять про абміції, щоб не говорити про конкретні проблеми.”

Сьогодні так звані Facebook-партії охоплюють не більше 10% українських виборців. Сумнівно, що одразу декілька політичних сил зможуть подолати п’ятивідсотковий бар’єр. Зокрема, це тривожний дзвінок для “Самопомочі”, на електоральному полі якої стало зовсім тісно.

Найєм та Лещенко обмежились ідеєю створення нової партії на базі вже існуючого ДемАльянсу.

У свою чергу, Касько дав офіційний старт партії ще 28-го червня.

444566

На фото команди, з якою колишній заступник Генпрокурора, планує привести Україну до “клубу спішних країн”, можна впізнати Віктора Чумака (позафракційний), екс-головного редактора Forbes-Україна Володимира Федоріна та Наталію Новак (БПП).

У коментарі Українській Правді Віктор Чумак підтвердив створення нової політсили:

“Так, ми йдемо окремо, адже вони (Лещенко-Найєм-ред.) вирішили створювати партію на базі ДемАльянсу, ми створюємо партію з нуля”, – зазначив нардеп.

Нездатність “антикорупціонерів” виступити єдиною силою стане серйозним випробуванням для політичного майбутнього Михеіла Саакашвілі. Останній все менше з’являється в об’єктиві центральних медія та займає вичікувальну позицію. Втім, уже зараз можна констатувати, що екс-президент Грузії зробив ставку на свого близького соратника – Давіда Сакварелідзе.

Чумак також підтвердив цю інформацію:

“Можна сказати, що він (Саакашвілі-ред.) причетний до цієї партії, адже у нас присутні представники його команди, однак він є держслужбовцем”.

Стосунки між двома політичними групами помітно зіпсувались уже зараз – задовго до початку виборчої кампанії. Якщо так званим антикорупціонерам не вдасться домовитись, поява одразу двох партій з однаковим ідеологічним наповненням розділить голоси виборівців. Лещенко-Найєм та Касько-Сакварелідзе із потенційних союзників можуть перетворитись на запеклих ворогів.

Богдан Ходаковський 

Джерело: ІНФОРМАТОР

Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code