Під парасолькою Райніна, або як відкрито пиляють кошти на Харківщині

Перегляди: 604

Харківщина – це унікальний край, де корупціонери завжди мають зелене світло і є одними з найбільш нахабних в Україні

І ось вони пробили чергове дно. Фігурант кримінального провадження та новостворена прокладка розпиляли тендер на десять мільйонів при підтримці чиновників губернатора Райніна, які вже здобули славу найбільш скандальних в регіоні.

Поліція відреагувала на цей тендер, підозрюючи, що гроші будуть виведені через фіктивні фірми. Але чиновники ОДА одним платежем миттєво скинули всі гроші підозрюваній фірмі.

І після цього фігуранти зробили ще один «хід конем»: співласник фірми, яка програла тендер, став засновником фірми переможця, яка і отримала всі гроші.

Цей жест зневаги до таких понять як «конкуренція» і «прозорість» є фактичною вдячністю поняттям «розпил» та «злив». І він повністю ігнорується в облдержадміністрації. Тому виникають сумніви і в тому, чи зможе слідство довести справу до кінця, а клерків ОДА – до тюрми. Бо скандал може бути на найвищому місцевому рівні. Отже про явки та паролі.

Об’єкт про який йдеться – реконструкція Малоданилівських очисних споруд. Роботи намагаються виконати з 2012 року, але кошти тільки освоюють без значного просування вперед. За цей період вже були проведені тендери на загальну суму 74,15 млн. грн.

З 2014 року цими обрудками зацікавилися правоохоронці. Слідчі вважали, що вартість робіт були завищені в рази, а керівники підрядника ТОВ «Спецводстрой» діяли у зговорі з чиновниками. Зокрема,  представник підприємства передав  директору Департаменту ОДА більше мільйона гривень готівкою.

скан кожановЗасновниками «Спецводстрою» були Інна Морозова та Леонтій Антонюк. А фактичним керівником правоохоронці вважали батька Морозової – Миколу Кожанова. Фірми родини Кожанова активно вигравали тендери, як за часів Януковича, так і після нього. А сам Кожанов виконував проектні роботи, більшість з яких виявилися проблемними. Зокрема,будівництво водопроводу на Сахновщині.

У вересні 2015 «Спецводстрой» почав процедуру ліквідації. Але Кожанов у якості фізособи-підприємця продовжував отримувати кошти від ОДА. У грудні 2015 року Департамент перерахував Кожанову 331 тис. грн. за проектні роботи капремонту каналізаційної системи в Дергачах.

На початку листопада Департамент капбудівництва ОДА провів черговий тендер на Малоданилівські споруди. Його розіграли ТОВ «Бест-Р» і ТОВ «Кодем».

Формально перемогу отримало «Бест-Р», створене після оголошення про проведення торгів. Про формальність ми кажемо тому, що відразу після перемоги новим власником фірми стала Елла Кутько. Це ще одна донька Кожанова, яка входила до складу переможеного засновників «Кодему» (раніше співвласником цієї фірми був і сам Кожанов).

14 квітня в ТОВ «Бест-Р» знову змінився склад засновників. Замість Елли Кутько засновником стала ПП «Інжинірингова компанія технології ВК» , яка також є фігурантом цієї справи. Саме на рахунок «Інжинірингова компанія технології ВК» були перераховані кошти від «Бест-Р» на обладнання.

До квітня 2016 року засновником  ПП «Інжинірингова компанія технології ВК» був Сергій Гуслєв, але зараз фірми записана на Максима Мягкого, який також тепер є й директором ТОВ «Бест-Р».

Ну і на останок варто відмітити тих, хто не помічає таких успіхів родини Кожанова. А саме губернатора Ігора Райніна та його заступника Євгенія Шахненко, який до березня 2015 року був директором Департаменту капбудівництва ОДА, а на новій посаді також курирує будівельну галузь.

Ось така вона Харківщина – край, де здійснюються мрії окремих пацанів.

Блог від: Павло Новик

Джерело: Наші гроші

Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code