Платіжне шахрайство. У Нацбанку пояснили, як захиститися від обману

Перегляди: 142

Нерідко жертвами шахраїв стають довірливі люди похилого віку

20201110113932-6596

Шахраї досить часто використовують метод соціальної інженерії, тобто входять у довіру до потенційної жертви та домагаються, щоб вона переказала гроші або передала їм дані своєї картки. Про це повідомляється на Facebook-сторінці Національного банку.

«На жаль, люди поважного віку – у зоні небезпеки. Шахраї часто роблять їх мішенню для своїх схем», – зазначається у повідомленні.

Які схеми обману використовують шахраї

Зловмисники можуть поштою відправляти жертві листи про великий виграш – від 100 000 до 500 000 грн. Щоб «отримати виграш», потрібно лише купити товарів на 200 грн з каталогу, що додається до такого листа. Зазвичай йдеться про побутові товари: ліки, посуд, книги, косметику тощо.

У листі також може бути пластикова картка, на якій нібито знаходиться виграш. Ця картка активується, коли переможець купить товар на необхідну суму та надішле квитанцію за певною адресою.

Насправді така картка несправжня, як і грошовий приз. Потенційні жертви купують товар, надсилають квитанцію і марно чекають на обіцяні гроші. Вони можуть і не одразу зрозуміти, що їх ошукали.

Як не стати жертвою шахраїв

Треба ігнорувати подібні повідомлення про виграш.

Крім того, важливо розповісти, про таку шахрайську схему літнім батькам, знайомим та сусідам. Адже це може зберегти їхні гроші та здоров’я.

У разі виникнення сумнівів у тій чи іншій ситуації можна звернутися на гарячу лінію Національного банку за номером 0 800 505 240.

Якщо людина все ж стала жертвою шахраїв, їй необхідно зателефонувати у кіберполіцію за номером 0 800 505 170, або звернутись туди онлайн за посиланням https://cyberpolice.gov.ua/.

Як часто шахраї крадуть гроші українців

За даними НБУ, лише у першому півріччі 2020 року зафіксовано 47 500 випадків шахрайства з платіжними картками та банківськими рахунками українців на загальну суму 86,4 млн грн, тоді як за перше півріччя 2019 року зафіксовано 34 700 таких випадків на загальну суму 72,6 млн грн.

В НБУ пов'язують збільшення кількості та обсягу шахрайських операцій у нинішньому році з активним переходом українців на безготівкові розрахунки після введення карантинних заходів.

Источник liga.net

Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code