Подвійне громадянство: 86 країн світу дозволяють, у 51 – заборонено

Перегляди: 140

У новому Кабінеті міністрів заговорили про необхідність дозволити в Україні подвійне громадянство: віцепрем'єр-міністр з питань європейської інтеграції Дмитро Кулеба заявив, що таку можливість потрібно надати українцям із діаспори. Крім того, за його словами, в Міністерстві закордонних справ вже працюють над відповідним законопроектом. «Слово і Діло» вивчило досвід інших країн світу в питанні подвійного громадянства

54802-1_large

Відзначимо, що зараз в Україні відповідно до Конституції і закону діє принцип єдиного громадянства, але наявність другого громадянства не карається на законодавчому рівні. Є ще таке поняття як «подвійне громадянство», коли обидві держави офіційно визнають кілька громадянств однієї особи.

Подвійне громадянство заборонено у 51-й країні світу, в тому числі в Україні. Крім нас, принцип єдиного громадянства сповідують, зокрема Китай, Азербайджан, Японія, Словаччина, ОАЕ, Монако, Узбекистан, Таїланд, Непал, Куба, Катар, Індія, Казахстан, Білорусь, Північна Корея та інші країни.

Подвійне громадянство дозволено у 86 країнах світу, в 29-ти – допускається, ще в 51-й – заборонено, в тому числі в Україні.

Ще 29 країн світу допускають наявність подвійного громадянства, але за певних умов. Наприклад, в Грузії це може дозволити президент, якщо це має значення для національних інтересів країни (схожі умови в Австрії та Південній Кореї). У Ліхтенштейні, Намібії, Сальвадорі, Естонії, Нігерії та Словенії право на подвійне громадянство мають ті, хто отримав паспорт країни за народженням. В Афганістані право на подвійне громадянство є у подружжя іноземних громадян або афганців, які втекли з країни через війну або політичну нестабільність.

Дозволяють мати подвійне громадянства 86 країн світу, щоправда, в деяких теж є свої нюанси. Наприклад, у Вірменії всі чоловіки повинні служити в армії незалежно від наявності іншого паспорта. В Єгипті про намір отримати друге громадянство потрібно повідомляти владі, в разі його отримання заборонено проходити військову службу, обиратися в парламент і вчитися в поліцейських академіях. Повідомляти владі про намір отримати другий паспорт потрібно також у Росії, Туреччині, Південній Африці, Лівії.

У Бангладеш можуть позбавити «основного» громадянства в разі вчинення злочину протягом п'яти років після отримання другого. А в Новій Зеландії – в разі здійснення діяльності, спрямованої проти інтересів країни.

Источник slovoidilo

Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code