Поліція підозрює комунальників Кернеса та фірму в розкраданні частини 325 мільйонів на будівництві метро

Перегляди: 466

Поліція підозрює посадовців КП «Харківська дирекція будівництва метрополітену» та ПАТ СБМУ «Тунельбуд» у змові для привласнення державних коштів, виділених на будівництво ділянки метро вартістю 324,55 млн грн

Про це стало відомо з ухвали Київського районного суду м. Харкова, куди слідчий звернувся з клопотанням в рамках кримінального провадження №12016220000000840 від 05.08.2016 року.

Слідство підозрює, що починаючи з 2014—2016 роках службові особи ПрАТ СБМУ «Тунельбуд» за попередньою змовою з посадовця КП «ХДБМ» здійснювали привласнення коштів бюджету, які виділені на будівельно-монтажні роботи дільниці від станції метро «Олексіївська» до станції метро «Проспект Перемоги» у рамках проекту «Будівництво дільниці третьої лінії Харківського метрополітену від станції «Наукова» до станції «Проспект Перемоги» м. Харків». Інформація про суму коштів, які могли бути привласненні, в матеріалах суду відсутня.

У відповідь на клопотання слідчого суд дозволив йому доступ з можливістю копіювання до документів, що стосуються угод комунальників з «Тунельбудом» та перерахування коштів. Але відмовили в отриманні журналів доступу на територію будівництва працівників фірми.

Це перше звернення до суду поліції в рамках цього кримінального провадження.

Одноосібним власником фірми «Тунельбуд» є ПАТ «Харківстальконструкція», яке належить Анатолію Бондаренку, Олегу Чігрінову й Тетяні Кагановській, дочці покійного Євгена Кушнарьова, голови Харківської ОДА (2000—2004), народного депутата від Партії регіонів (2006—2007).

За документацією тендеру 2014 року, «Тунельбуд» мав закінчити роботи до кінця липня того року. Але сторони двічі укладали додаткові угоди про продовження робіт, посилаючись на існування об’єктивних обставин для цього.

В 2009 році «Тунельбуд» отримав замовлення на будівництво ділянки метро від ст. «Наукова» до ст. «Проспект Перемоги» вартістю 383,64 млн грн.

КП «Харківська дирекція будівництва метрополітену» з 2011 року очолює Наталія Линник.

Станцію метро «Перемога» в Харкові 19 серпня офіційно  відкрив президент Петро Порошенко, через тиждень вона запрацювала для пасажирів.

Джерело: Наші гроші

Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code