Поліція розслідує, скільки за три роки вкрали з 5 мільйонів за охорону медакадемії фірмою екс-замначальника УБОЗу

Перегляди: 194

Поліція та прокуратура розслідує привласнення коштів під час закупівель послух охорони у 2017—2019 рр. Державним закладом «Дніпропетровська медична академія Міністерства охорони здоров`я України» (ДЗ «ДМА») у ТОВ ОФ «КГБ-Капитал» на загальну суму 5,05 млн грн. Про це свідчать ухвали Індустріального райсуду Дніпра від 23 березня

95459-1_large

Слідчі встановили, що у 2017, 2018 та 2019 рр. службові особи ДЗ «ДМА» визначили «КГБ-Капитал» переможцем процедур закупівель послуг з фізичної охорони території, будівель, майна та контролю пропускного режиму в гуртожитках Державного закладу «Дніпропетровська медична академія Міністерства охорони здоров`я України», уклали з ним договори та перерахували фірмі кошти.

Так, у 2017 році ДЗ «ДМА» замовила «КГБ-Капитал» охоронні послуги на загальну суму 1,24 млн грн., у 2018 р. – на 1,66 млн грн., у 2019 р. – на 2,15 млн грн.

Фінансово-господарські взаємовідносини між ДЗ «ДМА» та ТОВ ОФ «КГБ-Капитал» досліджував Східний офіс Держаудитслужби, однак дослідження не було завершено через приховування академією та фірмою під різними приводами первинної фінансово-господарської документації.

Водночас, було виявлено, що закупівлі проведено з порушеннями визначених ЗУ «Про публічні закупівлі» принципів добросовісної конкуренції серед учасників, максимальної економії та ефективності, об`єктивної та неупередженої оцінки тендерних пропозицій, запобігання корупційним діям і зловживанням.

Так, під час закупівель члени тендерного комітету умисно створювали умови та вимоги до тендерних пропозицій, за яких заздалегідь визначені учасники мали переваги перед іншими учасниками.

Під час виконання умов договорів, службові особи вносили до офіційних документів завідомо неправдиві відомості, у тому числі щодо кількості працівників, задіяних для охорони, та загальної кількості витрачених трудогодин.

На думку слідчих, службові особи академії та «КГБ-Капитал» вносили неправдиві відомості для документального завищення обсягів наданих послуг та подальшого заволодіння виділеними для їх оплати бюджетними коштами.

Сума завданих матеріальних збитків підлягає встановленню під час проведення слідчих (розшукових) дій та експертних досліджень.

Суд надав слідчим доступ до документів академії, які підтверджують фактично відпрацьований час співробітниками ТОВ ОФ «КГБ-Капитал»; штатних розписів, табелів обліку робочого часу співробітників охоронної фірми.

Засновниками ТОВ Охоронна фірма «КГБ-Капитал» є ТОВ «Агрокапитал» Дмитра Чикиньова та Сергія Гончарова, а також Володимир Бандурка та Микола Гораш.

Микола Гораш був заступником начальника відділу УБОЗ УМВС України в Дніпропетровській області та помічником народного депутата 8 скликання Андрія Немировського.

Источник nashigroshi

Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code