Поліція замість НАБУ взялась за оборудки з роздачею родовищ газу на 15 мільярдів

Перегляди: 92

Поліція розслідує факти можливої змови чиновників Державної служби геології та надр України  з посадовцями Сумської облради, ТОВ «Сабсоіл компані» та ТОВ «Аталан» при видачі цим приватним фірмам спецдозволів на користування нафтогазовоми родовищами в Сумській області

Ukrainian_National_Police_logo.svg (4)

Про це стало відомо з ухвал Зарічного районного суду м. Суми, куди слідчий звернувся з клопотаннями в рамках кримінального провадження № 42019200000000249.

В клопотанні слідчий сказав, до Держгеонадра організували та здійснили в грудні 2018 року надання спецдозволів на геологічне вивчення надр з подальшим видобуванням нафти та газу. Так, 10 грудня був виданий «Сабсоіл компані» спецдозвіл №4945 на користування 20 років  Голиковською площею в Охтирському районі.

А в останні дні року – 29 грудня, був виданий спецдозвіл №4961 фірмі «Аталан» на користування надрами Цимбалівської площі, яке знаходиться в Липоводолинському районі Сумської області та Гадячському районі Полтавської області.

За даними поліції, ці два родовищі оцінюються в понад 15 млрд грн. При цьому, фірми подали на затвердження неправдиві відомості, але отримали дозвільні документи. В ухвалах не вказано, які дані можливо було сфальсифіковано.

Слідчий клопотав про тимчасовий доступ до документів справи, але суддя відмов. Суд засумнівався,  що у випадку, коли до ЄРДР відомості було внесено за ч2 ст 364, то це розслідування може здійснюватися ГУНП в Сумській області під процесуальним керівництвом прокуратури Сумської області. Суддя вважає, що такі справи відносяться до підслідності Національного антикорупційного бюро України, а судовий контроль за розслідування здійснює Вищий антикорупційний суд.

«Сабсоіл компані» була зареєстрована в серпні 2017 року на Назара Олексіва, але вже на початку 2018 рок уїї власником став нині 27-річний мешканець Білої Церкви Валентин Штика. Після отримання спецдозволу фірма була переписна на сейшельську компанію «Сенмар ентерпрайз корп», бенефіціаром якого вказаний Штика.

Наказ № 432 про видачу спецдозволу без проведення аукціону фірмі підписав тодішній в.о. керівника Олег Кирилюк. Цим же наказом спецдозвіл отримала ТОВ «Наєр Компані» замість державної «Укргазвидобування».

«Аталан» зареєстроване в селі Шпитьки під Києвом. Її власником є «Юлпіанно холдинг лтд.». яка зареєстрована на Сейшельських островах за однією адресою зі згаданою «Сенмар ентерпрайз корп», але її бенефіціар в держреєстрі не вказаний. Директором залишено попереднього власника Олега Гордійчука, який прописаний в Ставищах Київської області.

Спецдозвіл фірмі видали наказом Кирилюка №521 в останні дні дії так званої спрощеної схеми отримання дозвільних документів через нібито проведення апробації запасів. Цим же наказом Кирилюк видав тоді спецдозволи ще п’ятьом маловідомим фірмам.

Источник nashigroshi

Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code