Порошенко на форумі YES: російські танки — досі на Донбасі

Перегляди: 716

Президент Петро Порошенко заявив, що «російські війська і техніка» досі не покинули Донбас і закликав Захід зберегти та посилити санкції проти Росії, якщо напруга на Сході та анексія Криму триватимуть.

Про це він сказав на відкритті щорічного форуму «Ялтинська Європейська Стратегія» (YES) в Києві.

За словами президента, присутність російських війська і техніки підтверджують дані української та іноземної розвідки.

«Наші розвідувальні джерела, наша супутникова розвідка, а також наші трансатлантичні партнери підтверджують, що в Україні є місця, куди просто не дозволяють потрапити спостерігачам ОБСЄ», — розповів пан Порошенко.

«Ми точно знаємо, де розташована російська артилерія, танки, ракети, пускові установки і навіть російські солдати», — наголосив він.

Росія заперечує участь своїх військових у конфлікті на сході України, а також звинувачення країн Заходу та Києва у тому, що вона озброює та тренує сепаратистів.

Санкції «тримати напоготові»

Петро ПорошенкоImage copyrightPetro Poroshenko
Image captionПетро Порошенко назвав досягненням тишу на Донбасі, яка встановилася останнім часом

Пан Порошенко також наголосив, що країни Заходу та України повинні «тримати напоготові всі інструменти, щоби примусити Росію... повернутися до політики поваги до права».

«Ми маємо чітко визначити, що чинні санкції не лише залишатимуться доти, доки Росія окуповує Крим і підтримує нестабільність на Донбасі, але також будуть запроваджені посилені обмежувальні заходи, якщо Росія і далі перешкоджатиме процесу мирного врегулювання», — заявив президент.

Водночас Порошенко зазначив, що остання доба стала першою за півтора роки, коли «ми не мали жодних жертв і пострілів».

У штабі АТО раніше також заявили, що доба на Донбасі минула повністю спокійно.

«Операція для підтримання миру»

Крім того, президент України закликав міжнародну спільноту обговорити можливість розгорнути на Донбасі операцію для підтримки Мінських угод.

ДонбасImage copyrightEPA
Image captionПорошенко пропонує розгорнути міжнародну операцію для підтримки миру на Донбасі

За його словами, це допоможе досягти двох цілей для відновлення миру на Донбасі: «повне виведення всіх російських найманців і озброєнь, а також відновлення контролю над українсько-російським кордоном».

Петро Порошенко наголосив, що всі пункти Мінських угод необхідно виконати до кінця 2015 року. Він виключив можливість продовження цього процесу 2016 року.

«Усі повинні виконати свої зобов'язання 2015 року, бо Україна вже заплатила велику ціну за невиконання Мінських угод», — заявив він.

Джерело: BBC

Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code