Порошенко та Тіллерсон затвердили кроки для врегулювання конфлікту на Донбасі

Перегляди: 992

Президент Петро Порошенко і державний секретар США Рекс затвердили алгоритм подальшої роботи для мирного врегулювання ситуації на Донбасі – перший крок повинна зробити Росія

59621695a3cd1-e1499601414208

Про це Порошенко розповів на брифінгу після зустрічі.

– Один із ключових результатів нашої сьогоднішньої зустрічі – це те, що ми погодили взаємодія, алгоритм спільної роботи для подальшого просування мирного процесу, – заявив він.

Порошенко наполягає, що активізація мирного процесу можлива тільки у разі припинення вогню.

– Якщо Москва не хоче в черговий раз втратити шанс, їй варто прийняти логіку, якої дотримуються всі інші учасники нормандського формату. Перше – це тривале, надійне припинення вогню. Друге – це виведення всіх окупаційних військ з української території. Третє – це припинення залякування міжнародних спостерігачів. Четверте – забезпечення надійного контролю з боку міжнародних сил неконтрольованої ділянки україно-російського кордону і лінії зіткнення. І п’яте, нарешті, – це звільнення всіх заручників, які незаконно утримуються як на окупованій території, так і в російських в’язницях, – заявив він.

Порошенко нагадав, що Київ не розв’язував війну.

– Українських військ немає на російській території. Ми цю війну не задумували, не починали. Її задумували і починали в Москві, тому саме в Москві зберігаються ключі для мирного врегулювання. Ми хочемо підкреслити наш чіткий настрій на мирний процес. Найбільше ми бажаємо миру… Ми розраховуємо на допомогу наших партнерів – США, нормандський формат – і сподіваємося на тверезе розуміння цієї ситуації в Росії, – сказав Порошенко.

Источник Факты

Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code