Програма Кабміну: що нового (і не дуже) обіцяють у сфері юстиції

Перегляди: 137

Кабінет міністрів Олексія Гончарука затвердив програму своєї діяльності. «Слово і Діло» докладно проаналізує документ і порівняє його з програмою уряду Володимира Гройсмана, щоб зрозуміти, наскільки відрізняється бачення реформ. Ми вже вивчили, зокрема, які зміни планують у сфері економіки та фінансів. На черзі – завдання Міністерства юстиції

2b4e9b2-0 (2)

Обіцянки, які дає новий Кабінет міністрів, ми поділили на чотири групи:

  • обіцянки, ідентичні тим, які були в програмі Кабміну Гройсмана;
  • нові обіцянки уряду Гончарука;
  • обіцянки, які дублюються, але зі змінами;
  • обіцянки, які були в програмі уряду Гройсмана, але їх немає у нового Кабміну.

Нових обіцянок (як і взагалі обіцянок) в цьому розділі програми небагато. Міністерство юстиції має намір забезпечити громадян і бізнес доступними нотаріальними послугами, створити інструменти для швидкого повідомлення про спробу рейдерства і шахрайства, створити ефективну систему доступу громадян до правової інформації та забезпечити доступні і зручні сервіси безоплатної правової допомоги.

Новий Кабмін має намір забезпечити зручні сервіси безоплатної правової допомоги та покращити умови утримання ув'язнених.

Планується також реформа пенітенціарної системи. У планах уряду побудувати прогресивну систему попереднього ув'язнення, створити засудженим належні умови утримання відповідно до європейських стандартів, індивідуалізувати систему кримінальних покарань, розширивши перелік видів покарань, не пов'язаних з позбавленням волі, забезпечити розвиток ІТ-інфраструктури пенітенціарної системи.

Крім того, Кабмін обіцяє впровадити механізм виконання рішень Європейського суду з прав людини, який дозволить оперативно усувати проблеми правової системи України.

Кілька обіцянок Кабміну Володимира Гройсмана зазнали змін і перейшли до програми нового уряду. Наприклад, Кабмін Гройсмана виконав обіцянку забезпечити прозорість державних реєстрів, а новий Кабмін проведе їх аудит.

Обіцянку поліпшити умови ведення бізнесу теж уточнили: впровадити систему державної реєстрації, яка буде гарантувати непорушність прав на нерухомість і бізнес. Кабмін має намір і далі працювати над удосконаленням процедур банкрутства, зокрема, забезпечити їх прозорість, що дозволить швидко відновити платоспроможність особи або справедливо розподілити активи банкрута між кредиторами

Источник slovoidilo

Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code