Програма уряду: що нового (і не дуже) обіцяють в роботі Секретаріату Кабміну

Перегляди: 153

Презентуючи програму уряду, прем’єр-міністр Олексій Гончарук зазначив, що новий документ не схожий на програми попередніх урядів. «Слово і Діло» вирішило порівняти програми урядів Гончарука та Гройсмана, щоб побачити наскільки і чим вони відрізняються, та як рухатимуться реформи в країні. Ми вже проаналізували, за які завдання беруться міністерства, зокрема, енергетики та екології. Сьогодні пропонуємо подивитись, що має реалізувати Секретаріат Кабінету Міністрів

d6608e2d72d72a5a04e2abf6ad7252a3

Серед нових обіцянок у програмі Гончарука є тільки одна – запровадити систему маршрутизації та інтелектуального опрацювання звернень громадян, щоб зменшити кількість «формальних відписок» та сформувати необхідну для роботи аналітику.

Секретаріат уряду Гончарука обіцяє зменшити кількість формальних відписок та ліквідувати зайві держфункції та органи. Решту планують спростити й автоматизувати за допомогою ІТ.

Набагато більше у нового секретаріату завдань, які перегукуються із обіцянками попередників. Зокрема, Секретаріат Гончарука має побудувати інтегровану систему оцінки державної політики, що об’єднає існуючі системи відстеження результативності регуляторних актів, системи оцінки результативності державних бюджетних програм та органів державної влади, доповнивши її оцінкою ефективності державних інформаційних кампаній.

Свого часу уряд Гройсмана виконав схожу обіцянку – забезпечити реформування структури та функціоналу міністерств.

Гончарук обіцяв провести функціональний аналіз всього державного апарату і ліквідувати зайві функції та органи. Решту спростити й автоматизувати за допомогою ІТ. До речі, подібна обіцянка є в програмі Володимира Зеленського та у більшості мажоритарників «Слуги народу».

Попередній уряд мав такі ж наміри – провести реформування публічної адміністрації (системи урядування), впровадити повноцінне електронне урядування, оптимізувати структури органів державної влади, але провалив обіцянку.

Уряд Гончарука обіцяє запустити програми постійного навчання та самовдосконалення. Свого часу Гройсман провалив обіцянку реформувати систему професійного навчання державних службовців.

Немає у програмі Гончарука обіцянки забезпечити продовження реформи децентралізації влади, яку Гройсман виконав. Планувалося, що процес децентралізації влади мав би закінчитися у 2020 році. Також зникла з програми нового уряду обіцянка запровадити нові принципи та механізми служби в органах місцевого самоврядування, хоча попередній уряд не впорався із обіцяним.

Источник slovoidilo

Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code