Проксі-сервер або Tor: як українці обходитимуть блокування російських сайтів

Перегляди: 365

В України можуть виникнути складнощі з контролем за забороною російських сайтів Вконтакті, Яндекса, Мейл.Ру, Однокласники тощо

Untitled-2-1

Про це на умовах анонімності Фактам ICTV розповів інтернет-аналітик.

Для того, щоб використовувати російські сервіси, необхідно всього лише використовувати технологію Проксі-сервер (комплекс програм в комп’ютерних мережах, що дозволяє виконувати непрямі запити до інших мережевих служб. – Ред.)

Після рішення РНБО українські провайдери повинні блокувати доступ своїм користувачам до IP-адрес російських сервісів. Але неможливо заблокувати доступ до IP-адрес по всьому світу. Проксі сервер – проміжний. Відповідно, користувач з домашнього комп’ютера спочатку звертається до Проксі-сервера, а він уже звертається до будь-якого російського забороненого продукту.

Припустимо, у вас браузер Opera. Всього лише потрібно в налаштуваннях увімкнути Opera Turbo.

Проблема тільки в тому, що використання безкоштовних Проксі-серверів – це ризик, адже ваші дані будуть проходити через проміжний сервер. Людина, яка управляє проміжним сервісом, у низці випадків може отримати доступ до переданих даних.

Вважається, що протокол https захищений і надійний. Але ймовірність перехоплення даних є.

Тому українці, які захочуть перестрахуватися, банально купуватимуть платні Проксі-сервери. Їх вартість – буквально $5 – 10. Уявіть, що одним таким сервером для входу в той же Vk зможуть користуватися до 50 осіб.

Другий спосіб обійти українську заборону – використання TOR. Це безкоштовний і надійний інструмент, що забезпечує анонімність. Правоохоронні органи низки країн не дуже добре до нього ставляться. ТОR є інструментом політиків, журналістів і терористів по всьому світу. Але з мобільних телефонів TOR теж працює. Він вимагає 10-15-хвилинного разового налаштування.

Експерт прогнозує, що для доступу до пошти Яндекс, українці користуватимуться тими ж інструментами – Проксі-сервером або TOR. Щоб автоматизувати доступ, їм всього лише достатньо вказати проміжний сервер на рівні підключення до мережі свого комп’ютера.

А найпростіший спосіб зберегти важливі контакти з пошти Яндекс – увімкнути на ній переадресацію, скажімо, на Gmail.

До слова, сервіси ВКонтакте, Яндекс і Mail.ru традиційно входять до рейтингів найпопулярніших сайтів в UAнеті. ВКонтакте – найбільша соцмережа на території України за аудиторією і охопленням, пошук Яндекс в UAнеті – другий за популярністю після Google.

За даними Gemius на лютий 2017 року, щомісячна аудиторія Однокласники в Україні становить 9,5 млн осіб. Кожен день соцмережа відвідують 5,4 млн.

Нагадаємо, раніше Факти ICTV писали, що президент Петро Порошенко підписав указ про нові санкції проти Росії. Зокрема, обмеження стосуються блокування соціальних мереж Вконтакте і Одноклассники, а також сервісів Яндекса.

Источник Факты

Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code