«Прошарок кровососів»: Mіліція, судді, прокурори, фіскали. Хто живе краще?

Перегляди: 571

Мільйонні автопарки та сотні квадратних метрів нерухомості. Щоб їх швидко нажити в Україні, не поспішайте створювати стартапи чи розбудовувати бізнес. Ставайте прокурором, суддею, начальником у міліції, податковій чи митниці. І дорога у «прошарок кровососів» відкрита. Держслужбовці, які фігурують у нашій графіці, ніколи офіційно не володіли бізнесом

Вибрані категорії годуються за рахунок людського горя і несправедливості, їхні статки навіть не вкрадені у держави. Це абонплата від криміналу, це вимагання величезних хабарів за закриття надуманих і справжніх справ, «гонорари» за «правильні рішення» в судах, хабарі за пропуск контрабанди і так далі. Чи всі чиновники з наших «каст» володіють непристойно дорогим майном? З усіх тих, чиї декларації заповнені (а це зробили далеко не всі чиновники) і оцифровані (теж не всі), — таких 14%.

Як рахували?

У деклараціях вказується сума доходу, кошти в банку та майно чиновника його дружини і дітей. Скільки коштує власність, не зазначається. Ми приблизно оцінили вартість вказаних автомобілів на основі середньої ціни машини певної марки і року випуску. Наприклад, якщо в декларації за 2014 рік фігурує Lexus 2012 року випуску, то ми вказуємо орієнтовну ціну дворічного Lexus у цінах станом на 2014 рік. Також ми порахували сумарну вартість автомобілів сім’ї чиновника та порівняли її з сумарною зарплатнею дружин, дітей і батьків.

Зверніть увагу: на графіці скрізь вказана сумарна вартість автомобілів родини чиновника і сумарний метраж нерухомості.

Нерухомість і дорогі авто «прошарку кровососів» вивчайте у нашій інтерактивний графіці. Щоб перейти на інтерактив, клікайте на зображення - Інтерактивна графіка тут!!!

Анонсована два роки тому боротьба з корупцією в Україні де-факто провалилась. Про це свідчать і теперішня політична криза, і оцінки міжнародних експертів. Індекс сприйняття корупції в Україні за 2015 рік становив 27 зі 100 балів, що лише на один бал краще, ніж минулого року. Це гірший показник, ніж у сусідніх Росії, Білорусії чи Молдови. Про щоб там не говорили теперішній кабмін чи прокуратура, у боротьбі з корупцією країна і досі знаходиться на рівні Камеруну, Нікарагуа та Парагваю.

Матеріальна допомога для багатих, тис. грн

111

Держава дбає про цих нещасних людей. Чиновники, сім’ї яких губляться у п’ятистах квадратних метрах нерухомості або катаються на автопарку в півмільйона гривень, отримали з бюджету близько 2,75 млн гривень матеріальної доромоги. Від 15 до 50 тисяч гривень в рік на заправку дорогого Porsche чи Lexus. Зрештою, все логічно. Машини ж не економні й бензин недешевий.

Над проектом працювали: Ярина Михайлишин та Роман Кульчинський
*Вартість машин вираховувалась згідно з середнім курсом долара у 2014 році

 

Джерело: Тексти

Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code