«Прозорі закупівлі»: хто зекономив для держави найбільше грошей завдяки системі Prozorro

Перегляди: 577

З 1 квітня 2016 року для центральних органів виконавчої влади та замовників, що здійснюють діяльність в окремих сферах господарювання, вступив у дію закон «Про публічні закупівлі», а з 1 серпня закон став обов'язковим для усіх інших замовників

Основною зміною законодавства став перехід на інноваційну систему авторизованих електронних майданчиків, зокрема, ProZorro.

За період з 1 квітня до 19 жовтня, за даними ProZorro, лідером за кількістю проведених тендерних закупівель стало Державне підприємство "Національна енергетична компанія «Укренерго» – 350 тендерів. Трохи позаду – комунальне підприємство "Дирекція з капітального будівництва та реконструкції «Київбудреконструкція» (310 тендерів) та «Київський метрополітен» (304 тендери).

У свою чергу лідерами за сумої закупівель на майданчику ProZorro є ПАТ «Укргазвидобування» (майже 3 мільярди гривень), Міністерство оборони України (1,342 мільярда) та «Київпастранс» – 874 мільйони гривень.

Найцікавішим для українців мабуть є ще один показник, за яким оцінюють ефективність проведення тендерних закупівель на електронному майданчику ProZorro – економія коштів. За даними команди ДП «Прозорро», лідерами за економією стали ПАТ «Укргазвидобування» (понад 578 мільйонів гривень), Державне підприємство "Морський торговельний порт «Чорноморськ» (122 мільйони гривень) та ВП «Запорізька АЕС» (понад 51 мільйон гривень).

Джерело: 24

Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+
Один комментарий
  1. 2 года назад

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code