Рада не змогла остаточно затвердити закон про свою відкритість

Перегляди: 674

За повернення на підготовку до другого читання проекту закону №1591проголосував 241 депутат.

На ухвалення законопроекту про внесення змін у законодавство у другому читанні та в цілому не вистачило голосів ("за – лише 206 депутатів). Навіть для повернення його в комітет довелося ставити питання на голосування двічі.

В іншому разі законопроект вважався би відхиленим.

Депутат від БПП Сергій Лещенко після провального голосування наголошував: «Парламент в усьому світі – це законодавчий орган, який має діяти прозоро. Коли йшли на вибори, всі обіцяли прозорість парламенту… Зараз не вистачає голосів».

Він попросив голову Верховної Ради оприлюднити в офіційному виданні «Голос України» оприлюднити повні результати голосування за цей закон.

Голова комітету з питань запобігання і протидії корупції Єгор Соболєв перед повторним голосуванням закликав: «Прошу проголосувати за цей закон... В нашому комітеті ми вже рік виконуємо всі ці норми – це приємно і корисно».

 
Svitlana Zalishchuk in Facebook
 

Верховна Рада не підтримала закон про відкритість роботи парламенту, комітетів та депутатів та повернула його на допрацювання в комітет.

У результаті, закон, який максимально відкривав протоколи, стенограми, звіти про відрядження, кошти за проживання та проїзди, кошторис Ради, запити депутатів та відповіді на них, відкладено в довгу шухляду.

Головним лідером НЕпідтримки виступив, як не дивно, Руслан Князевич і на фракції БПП, і під час обговорення в залі з аргументацією “чому ми себе не поважаємо, і так вже все відкрито, а єдині новели закону – це звіти за відрядження і проживання депутатів”.

Пан Князевич, до якого я ставилася завжди з повагою, можливо, втатив відчуття за десять років у ВРУ, що звітувати за гроші – це не право нардепа, це його святий обов’язок. Чому з такою поблажливістю деякі політики ставляться до фінансових звітів не дуже зрозуміло.

Цей закон був зареєстрований одним з перших у Раді колишніми журналістами, ще тоді, коли на деякі комітети журналістам в принципі не можна було прорватися, а про публікацію протоколів можна було мріяти. Справді, розпорядження спікера Гройсмана багато питань вирішили, але його добру волю треба перевести в статус закону. Спікери міняються, обов’язок звітувати має залишитися правилом.

Окрім іншого, вже два роки поспіль Рада не показує людям свій кошторис. На фоні підняття всіх тарифів і пропозиції людям затягнути паски – це мало б стати стратегією показувати, що влада максимально відкрита і кожну копійку може виправдати. Це частина суспільного контракту.

Хтось з депутатів назвав цей закон історичний. Я так не думаю, він не історичний. Але цей закон – тест для політика. Якщо відкривати фінансову інформацію – це не повага до себе, то пора на політичну пенсію.

п.с. Також учора парламент провалив закон щодо доступу до публічної інформації. Це соупадєніє? Чи нова тенденція?

Після повернення законопроекту в комітет депутат від БПП Світлана Заліщук написала у Facbeook: «Закон, який максимально відкривав протоколи, стенограми, звіти про відрядження, кошти за проживання та проїзди, кошторис Ради, запити депутатів та відповіді на них, відкладено в довгу шухляду».

"Головним лідером НЕпідтримки виступив, як не дивно, Руслан Князевич і на фракції БПП, і під час обговорення в залі з аргументацією «чому ми себе не поважаємо, і так вже все відкрито, а єдині новели закону – це звіти за відрядження і проживання депутатів», — додала вона.

Джерело: УП

Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code